Lähedaste või sõprade soovitused.

Kui perekonnas või kooselus inimesed petavad teineteist, pole tähtis kes seda tegi mees või naine, tihti selles konfliktis osalevad lähedased ja sõbrad. Tihti antakse soovitused:  “Hakka oma eluga tegelema”, “Ei saa mehe/naise pärast ennast niimoodi ära tappa”, “On rumal kirjutada armukesele, tuleb mehega asju selgeks teha” ja muud sellist. Eraldi tähelepanu võtab väljaselgitamine – kes on süüdi, kas mees/naine või armuke . Aga kõik see on kasutu. Nüüd selgitan, miks.

Valu reetmisest on kõige hirmuäratavam psühholoogiline trauma ning need, kes seda pole läbi elanud, ei kujuta isegi ligilähedaselt ette, millest jutt käib. See pole nõrkus ega kapriis, millele võiks öelda: “Oh, ära võta seda nii südamesse, mis siis, et ta pettis sind.” Siin räägitakse reetmisest mitte juhusliku tuttava, vaid armastatud abikaasa poolt, kellega on koos elatud aastaid, koos läbi käidud nii palju, sünnitatud lapsed ja kõik on tihedalt omavahel põimunud. Kogu maailm on selles ja nüüd on see maailm lagunenud miljoniteks killukesteks, ning mõtetes on  emotsionaalsed kiiged. Tegelikult on valu reetmisest tugev sõltuvus lõpmatutest mõtetest armukesest, kuidas mees/naine temaga seksis, kui halb sul on ja kui asjata on elu mööda läinud ja kui palju aega oled kaotanud.

Veel üks eripära seisneb selles, et reetmisevalu olemasolu ei sõltu sinu tahtejõust, intelligentsuse tasemest, elukogemusest ega sisemisest vaimsest maailmast. Sa ei saa end selleks moraalselt ette valmistada ega seda oma tahtmise järgi välja lülitada, isegi kui keegi sulle ütleb: “Võta end kokku”. Keegi pole suutnud lihtsalt iseendale käsku anda: “Nii, ma ei hakka enam kannatama” ja pole enam kannatanud. Püüded välja selgitada, kes on süüdi – mees/naine, armuke – ei vii kuhugi ega leevenda olukorda. Reetmisevalu ei sõltu mehe/naiselähedalolekust või puudumisest, just seetõttu kannatavad jätkuvalt inimesed pärast lahutust. Seega, nõuanded “Armasta ennast” ja “saada ta eemale” aitavad umbes sama palju kui laipa rünnata. Tavaliselt naine/mees on proovinud kõike ja nagu uppumisel haarab ta kinni igast õlekõrrest, kuid ära arva, et ta on nõrgem või rumalam kui siinviibijad. Ta on viimases meeleheite staadiumis, sest miski ei aita teda. Ta on augus, kust tundub, et pole väljapääsu.

Meeldiv uudis on see, et väljapääs august on olemas ja sina tead, kus see asub, ning et tulevikus ootab sind imeline uus algus, kui sa oled valmis endaga tõsiselt tegelema. Sul on jõudu ja tarkust võidelda oma sisemiste deemonitega ning leida rahu ja õnne oma südames. Ära kaota usku iseendasse, sest sul on võime ületada kõik takistused ja leida tõeline rahuldust pakkuv elu. Ole julge ja võta vastu väljakutseid, sest lõpuks sa saad võiduka võitlusega tugevamaks ja avastad tõelise enesehinnangu ning sisemise rahu. Alustada tuleb endast mitte oodata millal sinu partner muutub.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia