Üks samm korraga.

Vastuvõtmine on esimene samm eesmärgi poole. Kõik algab vastuvõtmisest. Vastuvõtmine on teatud fakti tunnistamine, mille järel tekib võimalus astuda järgmine samm. Paljud ei jõua selle sammuni. Nad jäävad ummikseisu ja jätkavad eitamist, mitte vastuvõtmist. Kui on toimunud traagilised sündmused, on mõistetav on vaja oodata, et aeg mööduks. Aga kui traagilisi sündmusi pole? Siis mõnes olukorras tuleb lihtsalt mõista, et käitusid nagu rumal. Punkt. Ilma süütundeta. Pole vaja endale anda hinnanguid, see sündmus on juba tehtud. Näiteks „täna keeldub mu aju töötamast; täna ei suuda ma voodist tõusta; või täna olen ma nii väsinud, et mul pole jõudu“. Punkt. Ilma ülemõtlemise ja hinnanguteta. Täna ei saanud hakkama, ei suutnud, kukkusin läbi. Meil võivad olla erinevad seisundid ja ka neid tuleb vastu võtta.

Kui annad endale aega ja teed selle sammu, sellise valiku, avaneb tee. Üks samm korraga – see on väga tõsine ja sügav kontseptsioon, mis nüüd kiiresti füüsilises ruumis teostub. Kui oled palju plaaninud, kuid midagi ei juhtu. Noh, siis sa ei astunud seda sammu ja vahel juhtub, et sa ei tee sammu, sest midagi takistab.

Kuidas töötab põhimõte “üks samm korraga”? Tegelikult asjad nagu ise hakkavad lahti rulluma ja kõik tuleb õigel ajal, kui sa oled kindel, et tahad teostada seda mida endas oled kandnud ja ka teed esimese sammu, ehk hakkad tegutsema. Näiteks iga tegevus võib olla kui sinu projekt. Sa tahad kodus aknad pesta, esialgu tuleb see, et sa võtad selle fakti vastu, et oleks tore kui sinu kodu aknad oleksid puhtad ja esimene samm on endas võtta vastu „jah, ma teen selle“ ja edasi vaatad ise kuidas toimetad edasi ja vaatad mis on sulle selleks vajalik. See ongi põhimõte – üks samm korraga. Võib lõputult istuda ja mõelda, kui tore oleks seda teha, kuid kui esimene samm pole tehtud, midagi ei liigu edasi. Praegu on oluline mõista, et sa tahad seda, et sa ei alusta seisundist „PEAB“.

Ruum reageerib sinu vibratsioonilisele sinu sõnumile, ehk sellele mida sa endast kiirgad. Niipea kui sa langed tasakaalutusse olekusse, kaosesse, hakkab see kohe sinu ümber ilmnema. Inimesed, kes on täiesti adekvaatsed, hakkavad käituma täiesti sobimatult, vastates sinu vibratsioonilisele kaootilisele sõnumile.

Kuid on olemas ka teine variant, ehk teine konstruktiivne lugu – kui ühes kohas midagi joondub, ehk tuleb korda,  siis see kohe hakkab korda tulema ka teistes kohtades, sest sa oled juba samal lainel. Elevanti tuleb süüa tükikaupa. Kui oled teinud esimese sammu ja näinud kogu perspektiivi, mõistus võib hakata sind saboteerima: kuidas seda kõike nüüd realiseerida? Selleks, et mitte seisma jääda ja hirmudesse langeda, kirjuta üles kõik ideed, plaanid ja mõtted, mis sulle tulevad. Hiljem, kui oled valmis, hakkad neid realiseerima samm-sammult. Alusta sellest, mis juba täna saad teha ja sa näed seda porgandit lõpus, saad aru, kuhu see viib ja kui ilus see saab olema. Kuid enne seda tuleb realiseerida ja teha palju väikeseid samme. Edasi on ka suured plaanid, mis nõuavad nii muutusi kui ka suuremat ettevalmistust. Seega, astume samm-sammult, tehes ühe sammu, kohe avaneb midagi muud. Aga kui keskenduda ainult lõppetapile, tulemusele või tulu saamisele, siis võib-olla sa ei märkagi kõike, mis avaneb. Nii võibki millestki olulisest mööda minna, sest pöörded võivad olla väga järsud.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia