Raha ja suhted. Kuidas ilmneb finantsiline sõltuvus mehest?

Peres võib esineda erinevaid suhete mudeleid, erinevaid kokkuleppeid, kaasa arvatud rahaline küsimus: kes on pere peamine raha teenija, ühine eelarve või igaüks teenib raha endale ise? Kas naine ei tööta või teenib vähem kui mees, kas see tähendab, et tema panus peresse on väiksem? Kuidas avaldub rahaline sõltuvus,kui hirmutab sõltuvus mehest? Mehe roll perekonnas on peamine raha teenimises ja tema tegevuses, mis on rohkem suunatud välismaailma. Kas see tähendab, et naine on temast sõltuv?

Paljudes peredes on selline mudel, kus mees teenib rohkem kui naine, tegeleb äriga ja naine tegeleb osaliselt tööga, omab väikest isiklikku sissetulekut. Kas see tähendab, et ta sõltub mehest? Mehed täidavad olemuslikult erinevat rolli kui naised. Mees on loomupäraselt pere raha teenija, naine on see kes hoolitseb pere ja laste eest. Naine ei ole vähem panustav lihtsalt seetõttu, et tema sissetulek on väiksem. Naine on inspiratsiooniallikas ja hoolitseb pere ja laste eest.

Mees teenib raha, sest tema kõrval on naine, kes loob kodus hubasuse, ning inspireerib teda oma naiseliku energiaga kõigis saavutustes. Aga kui naine on inspiratsiooniallikas, tegeleb koduga, majapidamisega, kasvatab lapsi ja samal ajal suudab käia tööl ning tuua sisse teatud sissetuleku, kas see on võrreldav nende summadega, mida suudab teenida suurettevõtja, suurärimees?

Kõike ei tasu mõõta rahas: kui ta teenib nii palju, siis on ta võimekam. Sissetulekuid ei ole vaja võrrelda. Meestel on omad kohustused, naistel on omad kohustused, olenemata sellest, kuidas need perekonnas jaotuvad. Meestel on sageli suurem sissetulek, sest nende kätte jääb pere heaolu. See on traditsiooniline.Olen kohanud peredes seda seisukohta, kus naine teenib endale sukkpükste, maniküüri, pediküüri jne ja pere heaolu eest vastutab mees. Kui mees on tõeline mees, kui mees on tugev, siis peamiselt peab ta end kohustatuks võtma pere varustaja, raha teenija rolli. Olen näinud erinevaid seisukohti meeste seas selles küsimuses. See pole alati nii. Paljud mehed loobuvad vastutusest, ei püüa sellega üldse tegeleda. Kuid fakt jääb faktiks, kui mehelt võtta see “varustaja, saavutaja ja raha teenija” roll, tema motivatsioon väheneb, ning tal ei ole stiimulit areneda.

Mees tunneb end väärtusetuna, tema eneseväärikus hakkab langema ja järk-järgult hakkab ta kas taanduma või käsi alla laskma. Mehelikule olemusele vastu ei saa. Vahel juhtub, et asjaolud on sellised, et mees ei saa teenida, kuid see on vajalik tema mehelikkuse äratamiseks. Varustaja, võitleja, kes kaitseb ja hoolitseb. Kuid kui naine teenib rohkem, ei tähenda see, et ta peaks endale seadma sellise piirangu – ma ei saa teenida rohkem kui mees. Lihtsalt peab leidma viise, kuidas need rahalised vahendid investeerida ja kuidas nendega ringi käia, et mitte häirida väljakujunenud ökosüsteemi peres.

Üks küsimusest kõlab nii: kui ma lahutan oma mehest, kes raha teenib ja mind toetab, mina olen kodus istunud, mis minuga siis juhtub, kui ma temast rahaliselt sõltun? Sageli satuvad sellised naised sügavasse miinusesse, sest neil pole aimu, kuidas nad ise suudaksid hakkama saada ja last ülal pidada. Just siis avaldub sõltuvus mehest.

Seetõttu on oluline omada iseseisvat sissetulekuallikat, et teada, et kui midagi läheb valesti, suudan alati selle olukorraga toime tulla. Kõik sõltub perekonna suhetest. On naisi, kes elavad mehe selja taga rahulikult ja stabiilselt, kuid on samas iseseisvad ja oskavad ennast realiseerida. Kuid kui räägime mitte lihtsalt suhetest ja abielust, vaid partnerluse tasemest, siis seal kehtivad alati kokkulepped.

Suhetes, kus naine teenib rohkem kui mees ja tal on suuremad soovid kui tema sissetulek, võib mees langeda oma rollist välja, sest tal on tahtmine midagi oma naisele kinkida või teha talle midagi head, kuid vahendid ei jätku, eriti kui naisel neid on. Siin tulevad mängu kokkulepped. Partnerluses tuleb iga olukorra jaoks selgusele jõuda ja kokku leppida.

Igaüks paneb oma tähenduse mõistesse „mehe toetus“. See ei ole ainult rahaline küsimus. Finantsaspekti kõrvale jättes on palju teisi viise, kuidas mees saab toetada. Saab öelda: “Kuule, kõik on korras. Oleme sellega juba hakkama saanud. Mäletad, saime hakkama? Ja sel korral saame samuti, me oleme juba selle küsimuse lahendanud, lihtsalt me ei tea veel, kuidas.“ Peamine on sõna „meie“. Situatsiooni läbi elamine tähendab mitte närvi minemist, mitte paanikasse langemist, kahtlemist, mitte laskmist mõistusel midagi välja mõelda, vaid lihtsalt elamist. Luba asjadel edasi liikuda. Oluline on mõista, mis sind hirmutab, kas jääda ilma harjumuspärasest mugavustasemest või midagi muud. Ning mis tähendab sinu finantsiliselt sõltumatu olemine, kuidas sa selle endale ette kujutad.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia