Kuidas aru saada, et oled õigel teel?

Püüdes midagi saavutada, tuleb sageli ületada mitmesuguseid takistusi. Niisiis, kui see juhtub regulaarselt ja nagu tühjal kohal, siis see tähendab: kas eesmärk pole sinu oma või on vaja meetodit muuta. Kui sa kogu aeg selle uksele ei koputa, siis ei saa sa seda ikkagi avada. On oluline olla õigel kohal, järgida oma teed ja siseneda vajalikesse ustesse, mis on ette nähtud konkreetsete projektide ja ülesannete jaoks. Teiste rada järgides võite raisata terve elu asjata ja lõpuks tunda tühjust.

Ühiskond surub meile peale hulga stereotüüpe sellest, mida “peab” tegema, ja võtab seda enesestmõistetavana. Seetõttu paljud tajuvadki elu väga keerulisena, kus pidevalt tuleb midagi saavutada, jõuda, kannatada, ületada jne. Tõelised hinge püüdlused jäävad sellise “kohustuse” külge kinni ja jäävad teisejärguliseks. Kuid aeg läheb, ja “parimad ajad” ei saabu kunagi. Õnn tundub pidevalt kuskil horisondi taga olevat.

Veel üks tööriist inimese oma tee kõrvale juhtimiseks on valede eesmärkide lõks. Meile õpetatakse, et tulevase õnne saavutamiseks tuleb see “välja teenida”. Püüdes midagi saavutada, tuleb sageli ületada mitmesuguseid takistusi. Niisiis, kui see juhtub regulaarselt ja nagu tühjal kohal, siis see tähendab: kas eesmärk pole sinu oma või on vaja meetodit muuta. Sageli loobume armastatud tegevustest materiaalsetel kaalutlustel, jagades tegevused tööks ja huvialadeks. Kuid isegi hobi võib edukalt sissetulekut teenida, kui see vastab sinu soovile. Kui loobud oma ideede realiseerimisest ainult seetõttu, et see ei too kohe rahalist kasu, peaksite endalt küsima, kas see on tõepoolest sinu eesmärk ja sinu “armastatud tegevus”.

Kuidas aru saada, et oled õigel teel?

Kõik on tegelikult lihtne: oled huvitatud sellest, kuidas sa elad, kus ja millega tegeled. Sa ei sunni ennast millegi tegemiseks, vaid see tegevus toimub kergelt ja kui ilmnevad takistused, kaovad need kohe, kui vaatad kõike teistmoodi, tegutsed teisiti või jätkad samas vaimus. Kõik, mis antakse kergelt või väikeste pingutustega, millest seespool justkui põleb tuli, peegeldudes silmades, on sinu oma. Ülejäänu on illusoorne, võõras.

Oma tee leidmine nõuab ausust iseendaga. Vaata oma hinge sügavale ja viska kõrvale kõik peale surutud tõekspidamised. Sinu eesmärk peab kõlama vastavalt sinu sisemistele väärtustele ja püüdlustele. Ava end uutele võimalustele ja ära karda kõrvale pöörata. Sinu tõeline uks ootab ja viib  eneseteostuse ja tõelise õnne juurde.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia