Ettemääratus, missioon, ülesanne. Ego lõks?

Inimene oma ettemääratuse üle hakkab mõtlema just sel hetkel, kui ta läbib sügava isikliku kriisi, kui elu ei rõõmusta või  ei sobi see, mis elus toimub, kui väljapääsu pole näha ja ümbritseb vaid ebakindlus, kui stabiilsus kaob ja homne päev kaotab oma kindluse, ning enesehinnang langeb nulli. Selles perioodis võib inimene sattuda oma ego lõksu, mis võib luua illusoorse pildi, et leida oma ettemääratus, kuna selle leidmine toob ellu uusi värve. Sageli peitub erilise missiooni otsimise taga lapsepõlves välja kujunemata vajadus olla vajalik, armastatud, oluline ja tähtis.

Ego süveneb sellesse, et sa hakkad tundma ennast erilisena, enese vajadusse täita suurt ülesannet suure eesmärgiga muuta kogu ümbritsevat maailma. Selle suure eesmärgi teadvustamisel hakkab inimene kõiki abistama, päästma, alustab heategevust, looma globaalseid projekte, püüdma muuta oma lähedasi, sest nemad ei mõista, kuidas elada õiget elu ja olla selle maailma jaoks kasulikud. Kui vaadata sügavamale, võib näha, et selline käitumine ja mõtlemine on väljapääs ohvripositsioonist, jõuetusest ja päästja rollist, varjates seda oma eesmärgiga,missiooniga, ettemääratusega, mis on väga mugav ego jaoks, aga mitte hingele.

Ego poolt loodud päästjal on alati vaja tagasisidet, tänulikkust, tähelepanu, mingit kompensatsiooni, olgu see siis sõnaline, materiaalne või emotsionaalne, sest kingitud energiat tuleb täiendada. Tegelikult ei ole mingit erilist missiooni ega mingit individuaalset eesmärki, mille otsimine võib võtta kogu elu. Hing tuleb sellesse maailma kogemuse saamiseks, talle pole oluline, kuidas ta seda kogemust elab, kas vaesuses või rikkuses, tänavatel luuaga või luues transskontinentaalseid korporatsioone. Kõik see on kogemus, mis on ainulaadne ja individuaalne igaühele. Enda elu teadvustamiseks ja elamiseks, oma elukogemuse saamiseks on oluline alustada iseendast, õppida ennast mõistma ja oma tundeid, soove ja vajadusi. Kui päästa iseennast, siis päästetakse terve maailm. Ja see töötab just nii, mitte teisiti. Suur missioon sellele maailmale ja inimestele seisneb selles, et päästa iseennast, saada harmooniliseks ja ilmutatud inimeseks, kes teadvustab oma hinge teed selles mitmemõõtmelises ruumis. See on rohkem kui ettemääratus.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia