Varjutuste koridor.

Huvitav on, et see algav Varjutuste Koridor tundub kitsam ja on seotud eelolevaga sügiskoridoriga, mis on toimub (18. september – 02. oktoober), justkui me läbime praegu selle kaudu mingisugust eraldi reaalsust ja liigume sellels, luues uut iseennast ja ruumi, samas kui sügisel läbime Koridori ja astume üldisesse reaalsusesse. See on sarnane kooliga: sisseastumiseksamid (kevadine Koridor), õppeperiood, lõpueksamid (sügiskoridor). Juba võib öelda, et sügis ootab huvitav, kuid see sõltub sellest, kuidas me kevade ja suve läbime.

Räägime esimesest “kooli” osast. Koridoride perioodid pole kunagi kerge olnud ja praegune Koridor on juba näidanud oma olemust, ning mida pimedam on ajastu, seda raskemad on sellised perioodid. Üldiselt Koridorid eksisteerivad mitte ainult ja mitte niivõrd halva jaoks (Loodus pole süüdi inimeste hullumeelses kurjuses), vaid transformatsiooniks, keeruliste olukordade läbimõtlemiseks. Selle aasta kevadine Koridor algab nagu tõuge edasi, nagu noor linnupoeg hakkab lendama, sest pesa on juba liiga väike ja tal on ammu aeg minna oma lennule.

Olulised suundumused sellel Koridoril. Minevikuraskuste ja traumade paranemine. Inimene töötleb Koridori ajal oma vanu traumasid ja naaseb oma valguse poole. Inimene naaseb justkui traumast eelmisesse seisundisse: tal on võimalus vaadata paljusid hetki ilma tumedate prillideta. Jah, roosad prillid purunevad sagedamini, aga ka mustad peavadkaduma…

Kollektiivide, ühiskondade muutumise aeg, kus muutub vundament. See võib olla muutus mingis grupis, näiteks tuleb uus juht, kellel on täiesti erinev arusaam grupi eksisteerimisest ja selle tegevusest. Grupp võib olla äri-, isiklik, sotsiaalne, perekondlik jne. Võib-olla tugevneb või leiab kollektiiv uue arenguidee … Kitsamas tähenduses võib see tähendada ka lihtsalt grupi vahetust: paljud inimesed vahetavad tööd, sõpruskonda, keegi lahkub keerulistest suhetest, keegi muudab olemasolevate suhete iseloomu.

Hetkel ma ei mõista täielikult seda joont, sest ma tunnetanrohkem looduslike tsükleid ja energiaid, kui üldise ühiskondliku arengu küsimusi, kuid toimub ühise pimeda öö üldine teadvustamine. See pole veel täielik kõikide inimeste ärkamine, see öö on veel liiga sügav, kuid esimene impulsstoimub.

Praeguste suhete kohta: paljud isiklikud suhted paranevad. See on olukordade ületamise aeg, mis ei lubanud inimestel leida selgust omavahel või liikuda üksteise poole. Mõned suhted lõpevad täielikult, sest kohustused on lõppenud. Näide: inimene läbib keerulisi läbirääkimisi lahutuse osas (vara, lapsed, elukoht jne) ja seni ei saa uusi suhteid täielikult luua. Üks olukord lõppeb, avaneb võimalus teise arenguks. Ja paljudes suhetes avaneb tõde: see kas tõukab suhteid edasi või toob valu, kuid lõpliku leevenduse. Seda võib öelda ka sõprussuhete kohta, mitte ainult armastuses. Koridor tuletab meelde, kelle poole inimene võis abi saamiseks pöörduda ja kelle poole ta on asjata pöördunud. See pole kordamine, vaid meeldetuletus vanadest olukordadest, mis võimaldavad palju meenutada ja mõnda sõpra uuesti hinnata.

Toimub inimese enda muutumine. Nii minevikku tagasi pöördumise kui ka unistuste ja soovide muutmise kaudu. Näiteks: „Kuidas ma veedaksin aega, kui see trauma poleks minuga juhtunud? Millest ma unistaksin? Kuidas neid unistusi saaks nüüd ellu viia?“ Selle taustal muutub üldine suhtumine iseendasse, eriti kui inimene on end viimasel ajal unustanud. Alates suurest: „mul on vaja arengut, teadmisi, uusi kogemusi, uut taset. Kuni väikeste asjadeni: Ma olen juba nii kaua tumedaid riideid kandnud, ostan endale kollase kleidi.“

Toimub võlgade tagasimaksmine. See, mis inimesele kuulub, antakse talle tagasi. Nii heas kui ka halvas tähenduses.  See, kes läbib Koridori teadlikult, satub elu kõrgklassi kooli. Seal õpivad head lapsed, neile antakse maksimaalselt ressursse uuele elutasemele tõusmiseks. Paljud inimesed hakkavad tundma  seda uut kvaliteeti kohe pärast Koridori, veelgi eredamalt mai alguseks, kui Koridori energiad lõplikult laiali hajuvad.

Seni tuleb aga enda üle tööd teha.

Tänane Täiskuu energia tähendab, et midagi uut/erinevat/vaba karmast on valmis sündima meie reaalsuses. Me oleme selle saavutamise nimel aktiivselt töötanud kuude/aastate jooksul, seega on kuuvarjutus selle lõpu algus, sest järgmise kahe nädala jooksul valmistume sügavate vanade kihtide vabastamiseks, et alustada uuesti Täiskuu ajal 8. aprillil, mil meil on võimalus kõrvetada see iidne haav, mis on meie enesekindlust häirivalt mõjutanud.Kui meie elus algab UUS Loomise tsükkel, siis pole võimalik kinni hoida sellest, mis ei vasta meie tulevikule ja seetõttu on see täiskuu – meie võimalus näha seda selgelt peegeldununa meid ümbritsevas maailmas, et me saaksime võtta vastutuse. Kõik emotsionaalsed kinnistumised on ammendatud, mis tähendab, et on aeg kõik, millega sa enam ei resoneeri lahti lasta.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia