Vabadus läbi illusioonide purunemise.

Meie teel iseendani jõuame hetke, kui meil muutuvad talumatuteks rollisuhted, mis põhinevad formaalsel suhtlemisel pereliikmete, kolleegide või lihtsalt lähedaste tuttavatega. Me lõpetame teemade toetamise, mis põhinevad kriitikal, hukkamõistul ja etteheidete väljendamisel mitte ainult inimeste, vaid ka elu suhtes. Sageli selliste valikute tulemusel me lõpetame “oma elu vahetamise palga vastu” harjumuspärases töökohas või lõpetame ammu “surnud” isiklikud suhted, koos sellega võttes vastutuse oma elu eest ainult enda peale. Kuid tulevad ajad, kui kõik inimesed peavad silmitsi seisma vajadusega loobuda illusioonidest “stabiilsusest” ebameeldivate, kuid harjumuspäraste dekoratsioonide osas.

Arvan, et kõigile on tuttavad mõtted sellest, kui tüütu on töö ja peab iga päev sinna käima, “aga pension on ees…”. Ja siis lööb kõva müristus, muutub  pensioniga või juhtub mingi seaduse muutus, mis paljastab “töötan kuni saan pensionit” täieliku mõttetuse. See pole sugugi nii “kõva müristus”: ilmne on, et rahvastik vananeb kõigis maailma riikides ja aktiivseid maksumaksjaid ei jätku kõigi praeguste eakate ülalpidamiseks, rääkimata uutest eakatest.

Kuid kõige olulisem asi on selles: 55-aastane naine pole nüüd vanadus, ega isegi mitte “eakas”, paljud meist hakkavad selles eas alles tõeliselt elama , mõistes ennast, alustavad oma äri ja  loovad uusi isiklikke suhteid harmoniseeritumatel alustel.  Elu on ettearvamatu juba vähemalt 20 aastat ja tema ettearvamatus ainult kasvab ja ainult iseendaga arvestamine, positiivne suhtumine ja valmisolek uusi asju proovida võivad viia uuele eluteele. Ma ise lahkusin ametlikult töölt 12 aastat aastat tagasi. Ja mu ema olid lihtsalt meeleheitel – kuidas ma saan nii elada, et ma ei hoolitse tuleviku pensioni eest. Ma tunnistan, et esialgu oli mul häbi öelda, et ma lahkusin normaalsest tööst. Ma vältisin tuttavaid, et mitte pidanuks inimestele selgitama – kuidas ma võisin teha midagi nii absurdset ja muutuda veedatariks? Ma arvan, et suudan oma elu viimase päevani endale leivatüki teenida. Kui sa hoiad oma mõistust selgena, suudad alati inimestele kasulik olla. Sõltumata oma füüsilistest võimetest. Ja kui sa oled inimestele kasulik, on sul oma leivatükk.

Ja just selle pensioni seadusega, paljastatakse tohutu hulk sügavamaid illusioone teemal “kannatame pensionini välja – ja siis hakkame elama”: et pension võimaldab eksisteerida rahulikult ja hästi. Sellel seadusel on ühiskonnas nii suur resonants – et inimesed avaksid lõpuks silmad ja tunnistaksid, et tegelikkus on täiesti erinev. Asi on selles, kuidas sa ennast sisemiselt tunned.  Kui sa oled endaga õiges suhtes, tunned oma inimväärtust, mis ei sõltu ühestki välisest atribuudist – ei suuda keegi väljastpoolt luua sulle lahendamatuid probleeme. Kuna sa näed neid mitte probleemidena, vaid väljakutsetena, kasvuvõimalustena enda jaoks ja lahendad neid, kasutades kõiki enda võluvõtteid. Pole vaja midagi vaidlustada ega selgitada. Lihtsalt ära osale massimeedia ja sinu tutvusringkonna kollektiivses psühhoosis. Hoolitsege enda eest ja luba iga inimese enda hirme esile tuua.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia