Küsimused “miks” ja “kuidas”.

Varem me olene öelnud sageli küsimust mis algas sõnaga “miks” ja  siis lisandus küsimus “kuidas”.Psühholoogid peavad küsimust “miks” kasutuks, see ei näita probleemi lahendust. Selle asemel soovitatakse küsida endalt küsimust “kuidas”.Kuid ka “kuidas” pole parim valik. Mis on nende küsimustega valesti?Küsimus “miks”.

Sõna “miks”on 3D-taseme sõna, mida sageli kasutab inimene ohvriteadvusega: “Miks nad minuga nii teevad?”, “Miks mulle ei antud, võeti ära?”, “Miks on selline ebaõiglus?”. “Miks” küsimuse taga ei ole midagi, et mõista, milleks see sulle vajalik või mitte vajalik on. Selle taga tegelikult pole midagi kasulikku. On küsimusi, mis aitavad leida vastuseid ja “miks” on küsimus, mis ei vii kuhugi. Oluline on see, et vastus sellele ei muuda midagi inimese elus, see pole muutustele suunatud küsimus.

Unusta küsimus “miks”. Praegu on see küsimus isegi kahjulik. Mida rohkem sa oma aju praegu pingutad, seda kaugemale jääd tõest, oma kõrgematest aspektidest. Seetõttu lülita oma ajud välja. Kui see pole sinuellujäämiseks või igapäevaseks suhtlemiseks vajalik, mine kuhugi ja tee midagi, unusta kõik need “miks-ide” lahti seletamised. Need ei tee sulle praegu ei külma, ega kuuma. Sest see ei mõjuta ei seda, kui palju valgust sinu keha juhib, ega ka seda, kui palju armastust võib sinu elus olla. See sõna on teisejärguline. Ära raiska oma elu teisejärgulistele asjadele, keskendu sellele, mis on praegu tõeliselt oluline. Ja see on tervis, valgus, armastus.

Mis on valesti küsimustega “kuidas”? Iseenesest on see on parem küsimus, erinevalt “miks”-ist. Kuid mina isiklikult ei ela “kuidas” sõna paradigmas. Oluline on mõista, mida sa tahad teha, ja siis vaadata, millised võimalused avanevad. Aga sõna “kuidas” on petlik lõks. Tavaliselt, kui kasutad sõna “kuidas”, pöördud oma isikliku kogemuse poole, tegelikult kõige selle poole, mis on sinu mõistusesse laetud. See on teie isiklik mälu, kogemus. Seal võib koguneda erinevate kehastuste erinevate aegade kogemusi. Kuid oluline on see, et seal on ainult see, mis on meeles, mida sa sinna oled laadinud.

Seega, kui hakkad otsima vastust küsimusele “kuidas”, võtad  juba olemasolevad eelnevalt laaditud tükikesed minevikust. Lähtudes minevikust, proovid ehitada seda, mida kavatsed tulevikus teha. Mida kasutada “miks” ja “kuidas” asemel? Praegu on vana maailm hävinud ja me elame uues maailmas. Sinul olid plaanid, kavatsused, eesmärgid, mis eksisteerisid eelmises reaalsuses. Ja nüüd uutes tingimustes, arvestamata muutunud olukorda kõigis suundades, sa ikka püüad järgida vanu kursusi ja mustreid.

Küsimuse “kuidas” asemel on oluline endale seada fookus, mida sa tahad üldiselt teha  ja siis vaadata, millised võimalused, millised uksed avanevad sinu ees. Ja seal ei ole konkreetseid tegevusi, sest sa ei tea tegelikult, mis välja kujuneb ja kuidas asjad võivad lahti rulluda.

Oluline on jääda avatuks uutele võimalustele, pöörata tähelepanu sisemisele juhatusele ning lasta elul end üllatada. Tee oma südamest välja lähtuvad valikud, järgides seda, mida tõeliselt armastad. Nii avastad kauneid hetki, mida sa ei osanud oodata. Ela oma elu rõõmuga, täis tervist, valgust ja armastust.

Elu on imepärane seiklus, millel on lugematu arv võimalusi. Naudi oma teekonda ja lase end juhtida sügavamate tähenduste poole. Leia harmoonia iseendas ja maailmas enda ümber. Ole avatud uutele perspektiividele ning loo kauneid hetki oma elus.

Sinu elu lugu on ainulaadne ja võimas. Õpi mõistma, kes sa tegelikult oled, ning loo oma teekond vastavalt sellele. Ära pelga küsida õigeid küsimusi, mis viivad sind avastusteni ja kasvule. Usalda oma sisemist tarkust ja lase sellel juhatada sind kauni ja täidetud elu suunas.

Elu on muusika, mille sa ise lood. Loo oma heliriba täis harmooniat, rütmi ja ilu. Ole täielikult kohal hetkes ja avasta, kuidas saad tuua rohkem ilu enda ja teiste ellu. Olgu sinu lugu täis armastust, tänulikkust ja sügavat õnnetunnet.

Elu on kallis kingitus, mida sulle on antud. Hinda seda, hoolitse selle eest ja lase sel särada. Sa oled loodud suurepäraseks teekonnaks, täis imelisi hetki ja põnevaid seiklusi. Ole tänulik selle eest, mis sul juba on, ning avasta avatud südamega kõik kaunid võimalused, mis sind ootavad.

Elu on kunstiteos, mille sa ise lood. Võta pintsel kätte ja maali maailma värvides, mis toovad rõõmu ja inspiratsiooni. Ole loov ja julge, väljenda oma ainulaadset ilu ning jaga seda teistega. Sinu lugu on väärtustatud ja tähtis osa sellest suurest kunstiteosest nimega elu.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia