Kuidas saavutada teadvustatust. 5 lihtsat sammu.

Tänapäeval on teadvustatus üks keskseid teemasid inimese elus. Me peame teadvustatuse all silmas erilist viisi, kuidas tajuda sisemisi ja väliseid protsesse, arendada iseendas peenetunnetust, enesearengu teed, mis viib täieliku “ärkamiseni”. Teadlikult elada ja tegutseda tähendab õppida keskenduma olulisele, anda oma hingele ja kehale parimat ning võtta vastutus oma tegude eest.

Raske? Jah. Kas see on teostatav? Absoluutselt! Kõik, mida sa pead teadma, on see, milliseid samme sa pead astuma enda suunas, et äratada oma teadvus ja jõuda teadlikkuse tasemele, mis võimaldab sul ületada piiravaid tegureid, saada ühendust iseendaga, rahuldada oma tõelisi vajadusi ning lõpuks tõeliselt armuda ellu ja elada seda täiel rinnal. “Aga see nõuab pikka aega!” – ütled sina. Kust  võtta aega ja energiat? Minu vastus on, et kui teed õiget asja, siis on alati jõudu, sest jõu allikas on sinu sees. Aga kui sa kavatsed oma energiat kulutada mitte olulistele asjadele, siis ära oota, et energia tuleb. Selle tee on lihtsalt blokeeritud.

Aeg on ka kapriisne ja tal on hämmastav võime venida või kahaneda, sõltuvalt sellest, millele sa soovid aega kulutada. Kas vajad rohkem aega? Siis tee midagi, mis pakub sulle rõõmu, aitab areneda, teeb elu rõõmsaks ja rahuldust pakkuvaks. Ja selleks, et sa ei läheks eksiteele on 5 lihtsat sammu, kuidas saavutada oma elus teadvustatust ja rahulolu.

Ole kontaktis oma kehaga.

Anna endale seda, mida vajad tervisliku füüsilise vormi säilitamiseks, nimelt:

Hea toitumine,

mõõdukas treening,

puhas õhk.

Selleks, et määrata kindlaks sulle sobivad toidud, võid kasutada järgmist meetodit – esita endale küsimus “mida ma tahan?” ja kuula oma intuitsiooni. Mida see sulle ütleb? Proovi mäluda toitu võimalikult kauem, kuni see muutub suus vedelaks. Mõne aja pärast peale söömist kuula, kuidas sa end tunned: kason  sul on soovid, energia, uued ideed või tunned end unisena, energia puudust.  Nii saad teada, kas söök oli sulle õige ja sobib.

Korrasta oma tunded ja emotsioonid.

Õppi eraldama tunded emotsioonidest. Tunded on inimesele antud selleks, et ta saaks armastada ja luua. Terved tunded on suunatud kujutlusvõime arendamisele, loomingulisele protsessile, enda ja maailma tundmaõppimisele, toimuvale tähenduse andmisele.  Emotsioonid, eriti negatiivsed hävitavalt võivad mõjutada inimest, kurnavad nii tema närvisüsteemi kui ka ümbritsevaid inimesi. Emotsioonid ei suuda luua ja järgivad ego huve. Nad on loomingulise mõtlemise vaenlane, negatiivsed emotsioonid hävitavad organismi kui tervikut.

Õppi keskenduma sellele, mis on oluline.

“Peamine” on see, mis toimub kohalolus “siin ja praegu”, mis võib sind viia eesmärgi saavutamiseni. Ei ole oluline, kas tegemist on suure või väikese plaaniga. Sa pead lihtsalt mõistma, mida sa teed ja milleks sa seda tee, lõpeta end viskama eri suundadesse, siis sa ei mõista, mis toimub.

Aktsepteeri maailma ja inimesi sellisena, nagu nad on.

Tööta selle nimel, et olla teadlik oma tegevusest, ja ära püüa muuta teiste inimeste mõtlemist ja käitumist. Aktsepteeri inimeste kui ka maailma ebatäiuslikkust ja püüa aktsepteerida neid sellistena, nagu nad on. Aktsepteerida tähendab mõista, et igaühel on oma positsioon elus, oma vaated, oma tõde ja muidugi oma probleemid, mida peaksid lahendama mitte sina, vaid nemad ise. Me kõik teeme seda sama, kuidas oskame ja igaüks on oma arengu tasandil. Kui inimene õpib teadlikult aktsepteerima, saavutab ta harmoonilise suhte nii teiste kui ka oma sisemise minaga.

Muutu iseendaks.

“Eneseks saamine” tähendab, et tunned ja käitud loomulikult ilma ebamugavuste ja pingeteta.  Nüüd saad seda endale lubada, sest:

Sa oled õppinud rahuldama oma keha vajadusi ja andma endale parimat.

Emotsioonid on täielikult sinu kontrolli all ja ei takista õiges suunas liikumist.

Sa tead, kuidas seada õigeid eesmärke ja saavutada neid teadvustatud liikumise kaudu.

Sa hoidud teiste inimeste probleemidest, teed oma elu kohta ise otsuseid ja võtad nende eest vastutuse.

Kui saavutad seisundit “sina ise”, võid hakata eluga suhtlema täiesti uues keeles – sügava intuitsiooni ja universaalse tarkuse keeles. Lihtsalt lõdvestu, tee seda, mida sisemine hääl ütleb, mõtlemata sellele, mida keegi teine sinu kohta ütleb.  Sa väärid seda, et olla vaba ja õnnelik, ning tänu oma teadvustamisele oled jõudnud täielikule kokkuleppele kosmiliste seadustega, mis ei lase teelt kõrvale kalduda, sunnib tegema õigeid otsused ja kinnitab neid “sünkroonsete” kokkusattumuste kaudu.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia