Süütunne: põhjused ja vabanemine II osa

Tunneme ennast sageli minevikuolukordade pärast süüdi ja süütunne võib meid aastaid vaevata. „Minevikupatte“ aitab andestada enese aktsepteerimine ja enda ebatäiuslikkuse tunnistamine. Kui Sa oleksid täiuslik, siis mida Sa Maal teeksid? Sa oled elav inimene ja seetõttu on Sul õigus vigu teha. Need vead ei ole ju tegelikult vead.

Tuleb teadvustada, et oleme pikalt rolle mänginud ja etendades ei ole olnud võimalik kõiki ja kõike armastada. Võitlus ja vastuolu on vajalikud elutingimused. Pole põhjust ennast süüdi tunda, et mängisid nii nagu oskasid. Kõige mõistlikum on mitte süüdistada ja anda hinnanguid, vaid tänada ennast mängus osalemise eest.

On tulnud aeg oma maailmavaadete muutmiseks. Tuleb mõista, et muster „eksimus-karistus“ on asendunud „põhjus-tulemusega“. Mitte keegi ei saa Sind mineviku „ebaõige tegevuse või käitumise pärast“ karistada. Lihtsalt igal teol on oma tagajärg. Süütunne on vaid instrument, mis aitab meenutada tehtud tegusid ja jälgida tagajärgi. Seega, Sinu praegune ülesanne on ennast mitte süütundega karistada vaid mõista võtlemisega loodud õppetunde.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar