Miks meid ärritavad teised inimesed?

Kas Sa oled  100 % rahul sellega, kuidas sa näed välja? Kas sulle meeldib enda keha, silmad, nägu, nina, kõrvad, puusad? Mis sulle meeldib ümbritsevates inimestes ja mis ärritab?  Kui inimene ei meeldi ise endale tihti põhjust peitub puberteedi eas. Me ehitame enda sees kõrge müüri sellega kui ei meeldi iseendale, ehk „see mulle ei meeldi, ma seda ei märka, see pole mina“. Me pidevalt ütitame eemaldada ja eraldada seda, mis meile ei meeldi ja see peitub meie mitte teadlikuses osas, kuid kuskile ei kao ja sellest tekkivad kompleksid. Need on barjäärid , mida me ise endale loome. On olemas ka see, mis Sulle meeldib teistes inimestes, need omadused on ka sinus olemas, kuid taas erinevatel põhjustel sa oled seda unustanud. Sinu ülesanne koosneb sellest, et taas seda märgata ja mõista.

On olemas ka see, mis sind ärritab teistes inimestes, mis on ka sinu osa. Kui sind miski ärritab, vaata korraks tagasi, sa leiad mitu näidet enda elust kui oled käitunud täpselt nii nagu see inimene ja lisaks veel selle eest ennast süüdistanud. Samas sellised hetked näitavad sinu enda suhtumist iseendasse ja kui sind keegi torgib  võib olla sa torgid ja piitsutad ise ennast, mõtle selle üle.

See mis meid ümbritsed on peeglid, eriti need inimesed kes meid ärritavad, nad näitavad meile meie „punased nupud“. Kõige rohkem meid ennast peegeldavad lähedased inimesed. Näiteks sinu laps on vahest agressiivne ja sa ei mõista kuidas nii „positiivsel“ emmel võib olla selline laps. Laps pidevalt näitab sulle sinu enda emotsioone mida sa oled endas alla surunud, valetad ise endale ja kannad maske, ei luba endale olla see, kes sa tegelikult oled. Selleks, et sa oleksid õnnelik, tuleb tagastada sinu killukesed. Need killukesed on see mida sa üritad endast eemaldada ja eraldada. Sinu kehastumine Maal on selliste killukeste korjamine  ja ühendamine. Kui teise inimese käitumine tekitab sinus tugevad emotsioonid tähendab , et sinus on olemas sama omadus, kuid sa seda ei märka.

Tuleb mõista, et inimesed on kasvanud erinevates tingimustes, nende elu on arenenud vastavalt elu stsenaariumile, pere mudelitele ja kasvatusele, nende käitumise taga tihti seisab hirm. Seda tuleb võtta vastu kui fakti ja otsuste tegemisel lähtuda nendest faktidest ja mitte proovida inimest  muuta ega ümber kasvatada. Kui mõne inimese käitumine tekitab meelehärmi: Kuidas ta võib nii käituda!-see on signaal Sinu alla surutud osalt. Sellise reaktsiooni põhjused on saanud alguse lapsepõlvest. Me oleme keeldunud iseendast lapsepõlves, kui meie vanemad õpetasid, et hea tüdruk või poiss on sõnakuulelikud, ehk keegi alati teadis kuidas on parem, esialgu vanemad, siis õpetajad, pärast elukaaslased. Meil puudus  luba väljendada oma individuaalsust. Meie vanemad allusid  elu reeglitele sootsiumis ja kasvatasid meid järgida samad reegleid ja see ongi tekitanud, et me oleme keeldunud iseendast, sest oleme olnud teistele ebamugavad. Kui sind keegi ärritab esialgu mõtle, mis teine inimene sulle peegeldab ja kuidas Sa suhtud endasse.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia