Mida teha, et mõista enda ehtsad soovid.

Vahest oma vastuvõttudel küsid kliendi käest: „Aga mida sa tegelikult tahad?“ ja vastuseks on vaikus või kuuled vastust „ ma ei tea“. Jah, ennast on raske mõista mida tegelikult tahad ja on kergem keelduda oma soovidest, kui tegeleda selle teemaga ja mõista mida sa tegelikult tahad. Juhtub ka nii, et inimene jääb ootama, et keegi teine teeks tema eest otsuse mida ta tahab: „ütle sina, millised võivad olla minu sihid, kuhu ma pean liikuma, mida oleks hea saavutada ja valida“.  Mitte keegi peale sinu enda ei saa öelda mida sa peaksid valima. Ainult sina saad mõista oma enda ehtsad soovid, sihid ja seda mis sind motiveerib.

Miks inimesed tihti hakkavad realiseerima mitte enda sihid? Sellepärast, et see mis on väljaspool tundub sulle rohkem õigena, kui sinu enda selge vaatenurk ja sisemine seisund, me pole õppinud ennast usaldama, rohkem usaldame väliseid autoriteete. See mis on teistel tundub rohkem reaalsena: tahan sellist korterit nagu sõbral, autot nagu ülemusel, mööblit nagu naabril. Milleks murda enda pead, kui saab võtta kellelgi idee, projekti, mõtted, unistused ja soovid. Veel kõige parem on siis, kui inimene saavutab teistest paremad asjad, kuid kui kaua sellised saavutused rõõmustavad? Mitte kaua. Miks? Sest need pole inimesed enda  soovid võid kellegi omad. Selleks, et mõista millised on sinu soovid ja millised mitte, tuleb teadvustada mida sina tahad.

Tee väike harjutus, see aitab teha ajudes ümberlaadimse. Esialgu luba eendale tunnetada, mis on sind sinu elus ära tüüdanud. Mitte mõelda selle üle vaid tunda oma keha iga rakuga. Võib olla sind on sinu elu ära tüüdanud? Siis lihtsalt tunnista, et ka nii võib olla, mida sa praegu kannatad enda elus? Millest sa kergelt tahaksid loobuda enda elus? Just selline lähenemine viib selleni, et sa mõistad mida sa tahad. Soovitud alus on sinu tuleviku karkass ja kui sa hakkad seda sobitama teiste inimeste ideede ja soovide alla, siis sisemine hääl kohe hakkab kisama: “Ma ei taha!“. Soovitud alus või vundament on see mida sa tõesti ei taha oma elus näha, kuulata, kuulda, tunda. Meie mõistus on loodud nii, et see mis meile ei meeldi on tähtsam kui soovitud. See mida me tahame, pole meile nii ohtlik, kui see mida me ei taha. Näiteks sa ei taha elada töötasust-töötasuni, kuid sa elad nii, sest pole teadvustanud, et oled sellest tüdinenud ja ei tunne seda oma kehas. Esialgu tee endale selgeks ja määra mida sa oma elus kindlasti ei taha ja pärast  on kergem mõista millised on sinu ehtsad soovid.

Näiteks: sa ei taha vara tõusta ja minna tööle

Sa ei soovi töödada vastikuu ülemuse või tööandja heaks

Töötada graafiku alusel

Saada väikest töötasu

Vastutada teiste töö eest

Kulutada oma tervist tööl, mis ei meeldi

Koosta nimekiri sellest mis sulle ei meeldi ja mida sa enam ei taha. See aitab sulle kainelt vaadata sellel mida sa tahad ja püstitada endale sihid ja muutuvad energiad aitavad sind. Meil kõikidel on aega vaadata läbi enda soovid läbi selle mida sa enda elus ei taha millest oled väsinud ja tüdinenud. Pole vaja avada soovide täitmise kanalid, lõigata välja pilte ajakirjadest selleks, et teha soovide kaardi ja seda visualiseerida lootes, et see kunagi hakkab tööle. Esialgu lihtsalt teadvusta mida sa oma elus ei taha ja millest oled väsinud.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia