Lapsepõlve traumade viirus

Lapsepõlve traumade teemast on palju kirjutatud. Sageli “võidab” arvamus vanemate süüst. Neid süüdistatakse selles, et nad pole olnud vastavuses lapse ootustega, on andnud vähe tähelepanu ja armastust. Pole oluline, kas selline mudel on õige või mitte. Oluline on millise isikliku tähenduse inimene mudelile annab. Tihti sõltuvates suhetes probleemide lahendamiseks kasutatakse: „ma leian süüdlase, kes on süüdi selles, kuidas ma elan”. See tähendab, et teine inimene vastutab Sinu elu eest ja tema on Sinu kannatuste ja jõuetuse allikas.

Süüdistav reaktsioon vanemate suhtes on seotud asjaoluga, et arusaamad „hea” ja „halb” on palju muutunud. Näiteks minevikus ühiskond on leebelt suhtunud laste füüsilise karistamisesse. Täna on vägivalla teema oluliselt laienenud (füüsilise ja moraalne). Uute sotsiaalsete standardite valguses paljud minevikus olnud auväärsed vanemad praegu oleksid riigisüsteemi poolt karistatud.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar