Ennast naisena mitteaktsepteerimine. Kuidas see ümber kirjutada.

Millele viib naiselikkusest loobumine? Alustuseks tahaksin meelde tuletada, et enese mitteaktsepteerimine naisena, oma naiselikkuse eitamine toob kaasa tõsiseid naisteorganite haigusi, reproduktiivsüsteemi probleeme, kiirenenud vananemist ja varajast menopausi. Kui vaatame nende haiguste psühhosomaatikat, näiteks Louise Hay raamatutest, siis näeme, et kõik need on seotud enese mitteaktsepteerimisega, naiseks olemise tagasilükkamisega, ning sügavate solvangutega vastassoost. Haigus ei ilmu tühjalt kohalt; kui sa kannad neid emotsioone endas pikka aega, võib haigus endast märku anda. Vaata ja uuri ka haiguste vaimseid põhjusi. Mida haigused peegeldavad?

Naiselikkuse praktikad, kas need töötavad?

Asi ei seisne ainult praktikates, vaid selles, kuidas sa ennast tunned ja kõige olulisem on kuidas reageerid. Alustama peaks tajumisest ja fookusest – need on kaks võtmetähtsusega elementi. Enese mitteaktsepteerimine naisena koosneb paljudest väikestest elusündmustest, alustades lapsepõlvest, mil võis tekkida trauma. Näiteks kui sind narriti või kui lihtsalt rääkida soolisest erinevusest, kui poisse kiidetakse, aga tüdrukutelt oodatakse abistamist ja alistumist. Emad kohtlevad poisse teistmoodi kui kasvavat tüdrukut. Tulevane perenaine, lase olla, aita kaasa. Paljud traumade juured peituvad lapsepõlves. Seega vaata ja uuri, mis neid praegu käivitab. Kui leiad juured lapsepõlvest, õppi armastama oma sisemist tüdrukut. Praegu on selleks palju meditatsioone ja erinevaid praktikaid.

Praktikad aitavad kindlasti naisena enese aktsepteerimist. Kuid seejärel tuleb elus rakendamise etapp. Kuidas see toimub? Teed praktikaid ja kohe oma elus sattud olukorda, kus sulle pakutakse võimalust juurduda seisundisse “ma hindan ja austan ennast”. See olukord võib olla ebameeldiv, kus sulle antakse võimalus ennast uuel viisil näidata. Kui sa toimid tavapärase stsenaariumi järgi, siis sel hetkel lülitub sinu teadlikkus välja ja sa liigud autopiloodil. Autopiloot on see, mida juhib mõistus, milles on vanad sisseharjunud plaadid – programmid.

Kuid väljapääs on ainult üks, samm-sammult uue paradigma elluviimine, sa varem pole aktsepteerinud ennast, kuid nüüd oled õppinud aktsepteerima, oskad asetada ennast esikohale. Kui tööandja nõuab midagi lisaks teha ja sa küsid endalt: “Kas ma suudan ja tahan seda teha, kas see mulle meeldib?” Võib-olla olid sinuloma plaanid ja hoolimata hirmust saad vastu vaielda ja öelda „ei“. Siin võib tuua palju igapäevaseid näiteid.

Kui sa selle etapi läbid ja taas kasutad vana stsenaariumit, kirjuta üles, kuidas järgmisel korral toimid, lähtudes sellest, et hindad ennast naisena. Need märkmed kanna alati endaga kaasas ja loe neid perioodiliselt, sest ühe korraga oma reaktsiooni ümber kirjutamine pole võimalik. Järgmisel korral, kui satud olukorda, kus pead oma väärtust näitama, pole sinu sees enam segadust, küsimust, mida vastata, kuidas käituda, sinul on juba valmis valikute kogum. Me oleme liiga kaua tegutsenud teistmoodi, inimese hormonaalne süsteem on raske ümber programmeerida, seega on vaja aega, teadlikkust ja distsipliini.

Kui räägime naise väärtusest laiemas kontekstis, naissoo keha võimalused mitu korda suuremad kui meessoost kehal. Naistel on potentsiaal sünnitada mitte ainult füüsilises mõttes, vaid ka metafüüsilises mõttes, luues elu sügavamas ja laiemas tähenduses. Naiste keha, millisesse ajastusse see ka ei ilmuks, on loomise tasemel rohkem häälestatud. Mehed on teataval moel sellest ilmajäänud, neil puuduvad need võimalused, mis naistel on.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia