Kuidas üeelada kodulooma lahkumise.

Meie lemmikloomad kingivad meile rõõmu ja soojad mälestused. Võime mitte teada oma lemmikloomi varasest lapsepõlvest alates, kuid näeme nende õitsengut, hääbumist ja surma. See juhtub alati valel ajal. Iga omanik kogeb lemmiklooma lahkumist erinevalt: keegi ei soovi seda enam kogeda ja otsustab mitte kunagi rohkem lemmikloomi võtta, keegi ei suuda vaadata tühja pesa/kaussi ja seetõttu võtab peaaegu kohe uue lemmiklooma (väga sageli sarnase eelnevale). Igaüks leinab nii, nagu ta vajalikuks peab, kuid protsess ise põhjustab sageli raskusi ja meeletu kurbust.

Esiteks, sageli tuleb nagu saada luba oma emotsioonide väljendamiseks lemmiklooma elust lahkumise tõttu. “See on lihtsalt koer” või “See on lihtsalt hamster” – sellise alahindava tagasiside võib saada teistelt. Kuid oluline on mõista, et väärtusliku kaotus määratakse mitte olendi suuruse või liigi, vaid nende tähendustega, mida me sellesse olendisse oleme panustanud. Kahjuks saavad paljud inimesed soojust ja tuge just loomadelt, mitte inimestelt, kes on nende läheduses. Kas see on õige või vale, on juba teine ​​lugu, kuid kaotuse hetkel tekib tühjus. Ja kindlasti ei tohiks teeselda, et midagi väärtuslikku pole kadunud. Emotsioonid tuleb märgata, nimetada ja läbi elada. Neid ei saa segada mingi kaotusega.

Eriti oluline on selgitada seda lastele, kes sageli esmakordselt puutuvad kokku surmaga just lemmiku looma näitel. Ees on pikk elu, mis on lahutamatult seotud surmaga – see kogemus kindlasti ei saa olla ülearune. Kuid selleks peavad vanemad ise mõistma oma emotsioonide väärtust ja tähtsust. Kui sellega on raskusi, siis vähemalt tuleks austust tunda lapse emotsioonide vastu, aidata ja selgitada, et kõik, mis temaga toimub, on normaalne ja loomulik.

Teiseks otsib omanik sageli lahkumise põhjust, jäädes süüdlase tunnetesse. Ei toitnud õigesti, ei joodetud õigesti, ei märganud haiguse sümptomeid jne. Loomulikult ei hakka lemmikloom oma peremeest kunagi milleski süüdistama. Kõige sagedamini segavad kõik need mõtted ainult ühte protsessi – paratamatuse aktsepteerimist. Loomadel on igal juhul inimesega võrreldes vähe aega. Ja meie võimuses on ainult teha nii, et lemmiklooma elu oleks võimalikult täis armastust. Kõik muu pole meie võimus.

Kolmandaks, lemmiklooma elust lahkumine kaasneb sageli tõsiste haiguste ja valulike seisunditega. Siin tekib küsimus lemmiklooma magama panemisest. Sellises olukorras on oluline mõista, et seda otsust tuleb teha ainult looma ja tema kannatuste lõpetamise huvides. Tuleb olla kõigi oma emotsioonidega looma lähedal sellel hetkel, sest veterinaararstid räägivad sellest, et loom otsib alati oma peremeest silmadega. Võib-olla on see parim kingitus, mille omanik saab oma lemmikloomale anda – olles temaga lõpuni.

Kui peamised pisaraid on juba nutetud, visatakse kausid/pallid/puurid minema, saabub mälestuste aeg. Iga kaotus jätab meile esmalt valu ja siis valuliku armi, kuid meil on ikka jäänud mälestused, mida meilt kindlasti ei võeta. Lemmiklooma mälestuseks võib teha head ja hoolivad teod näiteks hüljatud loomade suhtes – pole vaja kohe varjupaika joosta ja uut lemmiklooma võtta. Kõigepealt pead endale aega andma, et selle kaotuse üle leinata ja alles siis valida endale sobiv viis.

Meie lemmikloomad õpetavad meile armastust: nad armastavad tingimusteta ja õpetavad vastu armastama samamoodi. Nad õpetavad meile elust rõõmu tundma ja lihtsate asjade üle rõõmu tundma. Nad õpetavad meile hoolt kandma ja vastutust kandma. Elusolend äratab meis kõige õrnema ja hapra, et meile veelkord meelde tuletada elu tähtsusest ja tõeliselt olulisest asjadest.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia