Kas vaimsed praktikad lahendavad probleeme?

Käesolev artikkel on mõeldud neile, kellel on vaimsete praktikate suhtes teatud eelarvamused või illusioonid. Vaimne praktika ei ole imerohi, mis kõik probleemid ära lahendab. Võib juhtuda, et kui hakkad vaimsete praktikatega tegelema, siis probleemid esialgu suurenevad. Mõnikord olen lugenud internetikommentaaridest, et vaimne praktika on teinud kirjutaja elu veelgi keerulisemaks. Enne kui alustad vaimsete praktikatega, on vajalik teada põhiprintsiipe. Ilma teadmiseteta on edu raske saavutada.

Kui vaimset praktikat kasutada ainult mõne konkreetse küsimuse lahendamiseks, siis esialgu võib olukord veelgi halveneda. Raskemaks võib minna seetõttu, et teadvuse pinnale kerkivad läbitöötamata programmid ja Sinu negatiivsetele veendumustele heidetakse valgust. Mõnda inimest võib selline protsess peatuma sundida ja ta jätab asjad sinnapaika. Mõnel juhul süüdistavad inimesed oma hädades vaimseid praktikaid: „tahtsin probleemi lahendada aga kõik muutus veelgi halvemaks“. Selline tulemus on seotud vaimsete seaduste ja vaimsete instrumentide tööpõhimõtete mitteteadmisega.

Vaimse praktikaga abil loob inimene oma Kõrgemate aspektidega kontakti. Sellel teel on näitamiseks vaid üks võimalus – valgustada olukorda igast küljest. Kui Sa tahad midagi paremini näha, siis paned ju tule põlema. Kui Sa näed midagi ja see ei meeldi Sulle, siis Sa ei süüdista ju valgust. Valgus aitab Sul vaid näha. Samamoodi aitavad ka vaimsed parktikad teadvustada, tekkinud olukorda mõista ja saada juurde tarkust. Esimesed sammud teadvustatud elu poole on täis piiranguid, inimese enda loodud takistusi, emotsionaalseid blokeeringuid ja psühholoogilisi traumasid. Niikaua, kuni ta teed sellest ei puhasta, ei saa edasi liikuda.

Senikaua, kui inimene ei ole valmis oma hirmudele, eraldatud tunnetele ja omadustele otsa vaatama, kogeb ta olukorra halvenemist kui vaimsete praktikate halba mõju. Inimene veel ei mõista, et ainult tema ise kannab oma elus toimuva ees vastutust. Kui soovid vaimsete praktikatega tegelemisel koheselt reaalseid tulemusi saavutada, siis esialgu teadvusta, et Sina oled oma reaalsuse loojaks ja ainult Sina lood oma homse päeva sündmused. Tuleb muuta oma mõtlemist. Vaimne praktika aitab traumadest ja negatiivsetest veendumustest vabaneda.

Vaimsed praktikad Su probleeme ei lahenda. Treeningud, loengud ja raamatud ei aita Su elu muuta, ebakindlusest vabaneda, armastust saada, suhteid, tervist ja materiaalset olukorda parandada, sest inimene ei mõista, et ainult temast endast sõltub teadmiste omandamine ja õpitu realiseerimise tulemus. Mitte loengud ega raamatud ei muuda Su elu – seda saad teha Sina ise. Igasugune vaimne praktika töötab. Pole tähtis, kas oled sellest praktikast lugenud, kuulnud või näinud. Praktika on vaid instrument. Probleemi lahendama pead Sina ise. Ainult mediteerides ja ilma konkreetseid samme oma elu muutmiseks astumata, ei saa Sa ühtegi küsimust lahendatud. Kõike peab treenima. Iseenesest, tühjast kohast ei teki midagi. See on hind, mida pead maksma, kui tahad vanast elust loobuda ja täielikult oma eluvaldkondi muuta. Näiteks raha ei tule Su ellu iseenesest, kui Sa ainult mediteerida ja selleks reaalselt midagi ei tee. Ainult afirmatsioonidega ei ole võimalik liigsetest kilodest vabaneda. Tähtsad on sammud, mida Sa eesmärgi saavutamiseks teed.

Inimesed eksivad, kui ootavad vaimsetelt praktikatelt võluefekti ehk võtan korra võlutableti ja olengi tervendatud. Midagi ei muutu seni, kuni inimene ei mõista, et vaimne praktika on vaid instrument ja kõik ülejäänud on tema enda teha. Iga meditatsioon või praktika aitab valust vabaneda, on suunatud ande avastamisele või loob sihikindlust ja aitab Hingega kontakti luua. Kui Sa kasutad praktikaid vaid mingi häda leevendamiseks ja ootad konkreetset tulemust, siis Sind ootab ees pettumus. Oma probleemide keskel on keeruline märgata muid mõtteid. Tuleb olla julge, et näha seda, mis Su elus on valu põhjustanud ja millest oled pidevalt keeldunud. Kahjuks kaotab inimene tihti elu muutmise vastu huvi, kui saab teada, et ta peab ise oma valikute ja otsuste eest vastutama. Inimene on mõnikord kärsitu ja ootab probleemide lahendamiseks imerohtu.

Elu üle kaevata on tunduvalt lihtsam, kui tunnistada, et oma elu lood Sina ise. Vaimne praktika ei aita kui ravim, ta valgustab Sinu teed, et saaksid ise oma sisemise valu ja eluprobleemidega hakkama. See on katsumus. Kui näed vaeva, siis saad tunduvalt rohkem kui pelgalt probleemi lahendamise. Ära oota imet, loo see ise!

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar