Kust tuleb vaesus?

Meid on kasvatatud nii, et pole ilus olla uhke enda talentide üle, et ei tohi rääkida oma saavutustest ja plaanidest, see on olnud kaugel tagasihoidlikusest. Kellegile ei meeldi teise inimese edu, parem on olla selline nagu teised, mitte paista teistele silma, mitte näidata oma oskuseid, ega soove. Selline mõtlemine kiirelt  muutub mugavuse tsooniks ja väljuda sellest saab inimene vaid tugeva iseloomuga. Liigne tagasihoidlikus blokeerib edu teket ja inimese heaolu. Selline fraas nagu „tuleb olla tagasihoidlikum“ tekitab ploki : „Ära mõtle ennast kõrgelt hinnata“.

Tihti vanemad ja õpetajad õpetavad lapsi olema tagasihoidlikud, sest tahavad head oma lastele, et kaitsta neid ebameeldiva kogemuse eest. Kui selline seisund langetab inimese enesehinnangut, ei anna võimalust vabalt unistada, raha teenida ja inimene ei luba endale tunda rõõmu. Kas me tahame endale sellist elu? On veel olemas mõned fraasiid mida me tihti kasutame. „Palju tahad vähe saad“. „Ma ka palju tahan, kuid ei saa“, „Palju tahta on halb“. Kui seda tihti rääkida oma lapsele tema enesehinnang langeb. Kas on maailmas midagi ehtsamat, kui inimese enda soov?

Saab vaid oletada kui palju siiraid soove, unistusi, teadvuse kavatsusi ja püüdlusi on hävitanud need fraasid. Inimesed kelle teadvus on piiratud ei luba endale puhata sest mõtlevad, et nad pole seda välja teeninud, keelduvad oma hobidest sest arvavad, et see pole õige ega tõsine tegevus. Elu tasapisi muutub tühjaks tormamiseks. Heaolu sõltub inimese mõtlemiseviisi vabadusest ja sellised fraasid tekitavad vaesuse vundamenti. Vaesus pole vanemate sotsiaalne staatus, mitte riigisisene majandusseis ja töökohtade olemasolu vaid  on harjumus, mis tekitab illusiooni, et puuduvad võimalused ja perspektiivid.

Mis on rikkus? Näha võimalusi kõikides situatsioonides, oskus rahuldada oma materiaalsed soovid ja omada kavatsust tegutseda, ilma tegevuseta pole tulemusi. Vahest on ka vajalik julgus ja risk. Kuid see ei tekki sest tagasihoidlikus tugevalt istub peas. Kas keegi tahab elada piirangutes? Inimesed ei oska hinnata oma oskusi ja talente. Mõtle, millises eluvaldkonnas, sa ei pea olema tagasihoidlik, kus tasub alustada endale lubama.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar