Kuidas mitte tunda üksinduse tunnet?

 Väga sageli tajub üksildane inimene oma üksindust justkui needust, kui elu raskust. Seda võib lisaks süvendada alkoholi tarvitamine, mis ajutiselt “lülitab” aju välja, kuid reaalsus tuleb tagasi uue depressioonijõuga, lisades süütunnet. Oma hinge haavad ei saa ravida kangete jookidega ja mõelda sellele, et sisemised probleemid lahenevad iseenesest. Tuleb mõista miks elust on kadunud õnn ja rõõm.

Sama kehtib enesehaletsuse kohta. Üksildased inimesed  hakkavad üha rohkem ennast haletsema. Pärast nad anuvad ja lausa otse karjuvad, et kogu maailm peaks neid päästma. Kuid aeg möödub ja tagasi vaadates saab inimene aru, et ta on jäänud täiesti üksi. Teised inimesed ei soovi enam kuulda selle inimese halamist ja tunnevad tema agressiooni, eriti kui talle tundub, et keegi teda ei armasta ega mõista.

Kui inimene on pikalt üksi, seda rohkem ta sukeldub sellesse seisundisse. Üksindus muutub mugavustsooniks, sellest kasvab kõrge müür, mida pole nii lihtne hävitada!

Mida teha? Lõpeta ennast hävitama, haletsema ja  süüdistama selle pärast, et kõik ei õnnestunud nii, nagu soovisid ja tahtsid. Lõpeta eneseõigustamine ja põhjuste otsimise. Esialgu lõpeta võitlemine iseendaga ja aktsepteeri seda, mis praegu Sinu elus toimub, see on Sinu olevik. Püüa leida oma seisundis plussid, samal ajal ära varja ennast teiste inimeste eest!Üksindus pole rist, vaid aeg peatuda ja mõelda, vaadata endasse, õppida armastama ja võtma vastu ennast sellisena, nagu sa oled. Saad selle aja pühendada endale, õppida elama endale ja mitte elama teiste inimeste elu. On aeg oma väärtused ümber mõelda, ennast hinnata ja muuta. Mõista mida Sa tahad saavutada ja kuhu jõuda. On aeg uuteks saavutusteks!

Proovi vastata lihtsatele küsimustele: “Kas ma olen nüüd õnnelik?”, “Mis teeb mind õnnetuks?”, “Mis tekitas selle seisundi?”. Ära kiirusta ja nüüd mõtle ja vasta järgmistele küsimustele: “Kas ma olen halb inimene?”, “Mis on minus head?”, “Mis mulle meeldib?”, “Kas on mul unistusi?”, “Kas ma teen seda, mis mulle meeldib?” Kas oled vastanud? Selgub, et kõik pole nii halb, kui Sa endale ettekujutad.

Sinu seisundis on plusse. Tuleb vaid endasse vaadata ja mõista, kes Sa oled ja milleks eksisteerid. Kõik saab selgeks ja kergeks. Leiad uue tõelise mina, õpid elust rõõmu tundma, näed positiivset seal, kus varem oli vaid kõige eitamine. Kõik algab Sinust, mõista keegi ei tule Sind päästma, kui Sa ise seda ei tee, kui Sa ei muuda oma suhtumist enda elu suhtes. Mõista, et Sina oled oma elu looja ja Sina valid millises seisundis sa tahad olla.  Tee valik enda kasuks ja tühjus lahkub Sinu elust ja kõik muutub selgeks, erksaks ja helgeks. Taas paistab päike ja Sa ei märka, kuidas üksinduse tunne hakkab lämbuma, rohkem ei hirmutama, ning seejärel täielikult lahustub.

Kogu enesemuutise maagia teed Sinai ise! Teised inimesed tunnevad Sinu energiat! Kui inimene on agressiivne ja kogeb depressiooni, siis reeglina ei taha inimesed oma ümbruskonnas sellist ohvrirollis olejat näha. Aga kui sa oled täis elujõudu, täis positiivset energiat, oled enesekindel, siis on Sinu hing on täidetud soojuse ja valgusega. Suhtlemine Sinuga muutub rõõmsaks, meeldivaks ja lihtsaks. Sel hetkel, kui kõik Sinu hirmud seotud üksindusega ja sellega võitlemisega jäävad minevikku, võid öelda  endale “aitäh” võimaluse eest peatuda, mõtiskleda oma olemasolu üle, aktsepteerida ja armastada ennast sellisena, nagu oled ja mis on  kõige tähtsam, et olud leidnud iseennast!

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar