Suhtes tülitsemine

Suhetes tuleb tülisid sageli ette. Paar, kes omavahel ei tülitse, on teadlaste arvamuste kohaselt eluvõimetu. Kooselus on kõige ohtlikum, kui omavahel ei ole enam millestki rääkida ning isegi tülitseda on igav. Tuleb mõista, et suhtekonfliktid on vältimatud. Tülitsedes Sa ei võitle oma parteriga, vaid seisad teie mõlema eest ehk üritad säilitada „meie’t“. Kurb on siis, kui „meie“ enam ei eksisteeri.

Tülid on osa teekonnast. Riidude kaudu vabanetakse sellest, mis suhet lammutab ja antakse võimalus midagi uut luua. Tüli tekkepõhjusteks on pretensioonid, võim, võitlemine, enese suhtes rahulolematus – põhjuseid on mitmeid, sest kaks erinevat inimest on koos ja kummalgi on oma reaalsus, emotsioonid, tajumused, veendumused, teadvus ja mõistus. Teemad võivad sarnased olla, kuid reaktsioonid ja mõistmine on erinevad. Stabiilsed paarid tülitsevad harvemini ja oskavad kiiremini leppida. Tihti välditakse iga hinna eest konflikti ja probleemid kasvavad suureks. Tüli tõuseb sageli siis, kui partneri vastu puudub lugupidamine ja teda ei väärtustata, puudub oskus kuulata, pidev kritiseerimine ning empaatiat ei ole. Kas meis jagub taktitunnet, hellust ning enda ja partneri mõistmist? Suhtes on teatud lõksud, mis võivad partnerluse purustada.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar