Teadvuse arenguastmed: Ohver-Sõdalane-Looja

Inimese teadvuse kirjeldamiseks on palju erinevaid mudeleid. Kõige lihtsaim mudel on Ohver-Sõdalane (kangelane)-Looja. Need astmed erinevad teineteisest oma elu eest vastutamise, energiatasemete, töö ja loomingu ning vajaduste määra poolest.

Ohvri tunnuseks on oma elu eest mitte vastutada. Ohver arvab, et temast kunagi midagi ei sõltu. Kõik, mis tema elus juhtub, on Kõrgemate jõudude poolt ette määratud ja keegi või midagi on alati süüdi. Ohvri positsiooniks on Jumala ja Saatuse armu ootamine. Ohvril ei jää midagi muud üle, kui võtta vastu kõik, mis temaga toimub. Ta pidevalt kaebab ja viriseb.

Sõdalane teab, et seisva kivi all vesi ei voola. Tema elus sõltub palju temast endast ja tema enda tegutsemisest. Sõdalane üritab oma reaalsust aktiivselt mõjutada. Kui ta saab teekonna alguses positiivseid tulemusi, siis ta arvab, et see on tema saavutus. Kui tulemused teda ei rahulda, siis ta paneb vastutuse välistingimustele.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar