Mis meid takistab?

 

On olemas asjad millest Sa tead, kuid mingitel põhjustel Sa ei taha või ei viitsi nendega tegeleda. Näiteks selleks, et tunda ennast paremini ja olla paremas vormis oleks hea rohkem liikuda, käia treeningutel, vabaneda takistavatest harjumustest-sa tead seda. Sa mõistad, kuid taas viid üle oma algatused ja asjad. Sa tead, et oleks parem kui  vabaned harjumusest lükata asjad homsesse, et tuleb vähem istuda teleka ees  ja surfata internetis, selle asemel näiteks oleks parem koristada ja teha korda riiul oma sokkidega. Kuid teada ja reaalselt midagi teha on kaks erinevat asja.Probleem pole teadmises, tupiku loob vajadus tegutseda.

Miks mingite asjade realiseerimine tekitab raskused? Kuidas muuta teadmised tegevuseks? Mis meid peatab, mis segab ületada kuristiku teadmise ja tegevuse vahel?

Kõik tundub  lihtne:

Tahad olla terve-söö rohkem tervisliku toitu

Tahad omada head füüsilist vormis-rohkem liigu

Tahad kirjutada raamatut-istu ja kirjuta

Tahad õppida võõrkeelt-õppi ja harjuta

Me teame sellest, kuid ei tee. Me mõtleme, arutame, räägime, aga ei tee seda, mis oleks vaja, mis oleks kasulik endale, vahele tulevad muud „tähtsad“ asjad ja siis me tunneme süütunnet ja üritame sellest mitte mõelda.

On midagi sellist, mis meid alati segab-see on Hirm. Näiteks Sul on vaja kirjutada oma lõpputööd, või artiklit või raamatut, kuid Sa ei leia selleks aega ja ei saa lõpetada, leiad vabandused. Selle asemel lähed ja sirvid internetis,  kes ja mida on postitanud Facebookis või Instagrammis. Sügavalt sees istub hirm, et sa ei saa hakkama ülesannetega, mida oled endale püstitanud. Tegelikult Sa kardad muutusi enda elus, lisaks sees võib istuda veendumus, et muudatused võivad tuua Sulle ebamugavust ja ebameeldivusi. Kardad teadmatust, et tea millised tulemused sind ootavad, kardad läbikukkumist.

Näiteks Sa häbened, kui kõik söövad šašlõkki ja Sina sööd juurikaid või sa kardad rääkida oma partneriga, sest oled hirmul, et ta jätab Sind. Miks Sa ei lõpeta suhet, kui tunned ennast halvasti, kui see sind hävitab? Mida sa kardad? Üksindust või materiaalseid raskusi? Me kardame ja teeme kõike selleks, et vältida seda, mis meid hirmutab ja võib muuta elu.

Me kardame olla need , kes me tegelikult tahaksime olla: õnnelikud inimesed, kirjanikud, kuntsnikud, blogerid, muusikud, juhid, isad ja emad ja ise loome endale knihve, et vältida enda läbikukkumist, kui järsku midagi läheb mitte nii, kuidas oleme tahtnud ja planeerinud. Me üritame ennast kaitsta selle eest, mis meie arvates võib kahjustada.

Pole raske leida erinevad võimalused selleks, et vältida kahjustused, mis meie arvates toovad muudatused. Me oleme valmis kõigeks ja pärast imestame miks me ei saa teha seda, mida peaks tegema, kogu aeg nagu miski takistab. Need takistused me oleme loonud oma hirmudega ja otsustusvõimetusega. Selleks, et saavutada konkreetsed tulemused on vajalik ületada oma sisemine hirm ja selleks teha reaalsed sammud.

 1. Kõike tuleb praktiseerida ja proovida. Lihtne raamatute lugemine ja loengutel käimine sinu elus midagi ei muuda, alusta reaalselt tegutsema ja siis sa näed kuhu saad liikuda edasi. Uued teadmised on hea, aga kui sa neid ei realiseeri, siis sinu elus midagi ei muutu, kõik jääb samale kohale.
 2. Koosta oma hirmude nimekiri. Kui sul on probleeme oma ideede realiseerimisega ja sa kardad, proovi mõista mis sind tegelikult hirmutab? Kui sa istud ja koostad oma hirmude nimekirja, see on juba suur samm ja konkreetne tegevus, töö endaga.
 3. Kui sa ammu tahad minna treeningule. Iga hommik kas või kaks minutit lihtsalt tee kerged harjutused, see paneb sind liikuma. Kui õpid võõrkeelt vaata mõni lihtsam film selles keeles. Kui sa teed midagi pisikeste sammudega, sa avastad, et see polegi raske. Kõige paremini töötab praktika „20 minutit“, ehk iga päev 20 minutit tegele selle asjaga, millega Sa pead tegelema või mis sulle meeldib ja vaatad millised tulemused saavutad.
 4. Sinu ebaedu on Sinu õppetund, ehk ebaedu näitab Sulle, et oled tubli, oled ületanud ennast, oled proovinud ja oled suuteline edasi õppima ja saavutama enamat, näed mida saab muuta ja teha teisiti. Esialgu on võimalikud vead, aga vahest tuleb taas alustada kõik otsast peale selleks, et lõpus saavutada edu, see teeb sind tugevaks. Vead- on võimalus olla parem. Paranda oma vead ja liigu edasi. Tõuse ja alusta uuesti nii kaua, kui suudad astuda uuele tasemele. Universaalset plaani ilma vigadeta pole olemas.
 5. Hirm pole otsustav faktor Sinu elus ja see ei pea juhtima Sinu elu, et vältida kõik võimalikud ebameeldivused. Sageli me ei saa võtta vastu fakti, et raskused pole nii hirmsad kui me need endale ettekujutame, me tihti teeme sääsest elevandi. See on vaid uue avastamine, mäe tippu tõusmine ja uutele tasemetele liikumine. Sa kindlasti saad üle oma hirmudest, kuid alusta tegutsema kohe praegu!

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Üks kommentaar

 1. Sirje
  5 tundi tagasi

  VOTT, vott see oligi minu üks hirmudest, mida ma ei ole osanud lahendada. Ja see on jälle minu õppimine. Tänan Sind !

  Vasta

Jäta enda kommentaar