Kuidas peale lahkuminekut süütundest vabaneda

Lahkuminek tekitab süütunde, mis ei luba lõppenud suhtest lahti lasta ning takistab eluga edasiminekut. Süütunne annab võimaluse vanast suhtest kinni hoida, sest lahti lastes tunnistad, et suhe oli edutu. Tuleb taas uute suhete loomist proovima hakata ja usk selle võimalikkusest väheneb. Peale suhte lõppu tuleb pettumuste periood. Ebaõnnestumise tunnistamine on häbiväärne ja valus, kuid süütunne hoiab need emotsioonid eemale.

Kahte inimest hoiavad sageli elutus suhtes koos nende veendumused, et abiellutakse üks kord ja terveks eluks. Lahkuminek ei ole väljapääs ning head inimesed kedagi ei jäta. Kui seekord ei tulnud välja, siis järelikult, ka järgmine kord ei ole võimalik.

„Ma süüdistan ennast, et tegin suhte säilitamiseks liiga vähe.“

Kui inimene tunneb ennast suhte hävimise pärast süüdi, siis ta võtab juhtunu eest 100%lise vastutuse. Justkui oleks suhte eksisteerimine ainult temast sõltunud. Mõtteviis eirab partneri suhtepanuse täielikult. Selline lähenemine on vale, sest suhtes eksisteerivad kaks inimest. Tekib illusoorne lootus, et kõike on veel võimalik parandada. Mõeldakse, et kui Sa ainult tagasi tuled, siis ma muutun, õpin koristama ja süüa tegema, hakkan kodus toimetama – proovime veel kord! Selline käitumine on reaalsuse vältimine ehk toimunu mitteaktsepteerimine. Kuidas sellest vabaneda?

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar