Kuidas suhelda inimesega kellel alati kõik on halb?

Eluraskused teevad inimese tugevamaks ja karastavad. Inimene loob endale probleeme selleks , et areneda ja muutuda paremaks. On olemas inimesed, kes on keskendunud oma läbielamistel, nad on alati rahulolematud, kurvad, ebaõnnelikud, elus kõik on halb ka siis kui on hea ja n veendunud, et õnne eest peab tasuma. Kuidas selliste inimestega suhelda? Miks nad nii käituvad? Kas neid peab haletsema? Kuidas saab nendele paremat tuleviku näidata?

Kui tihti oma elus sa oled kohanud inimesi kelle elus kõik on olnud tumedates toonides. Selline inimene igas asjas üritab kinnitada ja tõestada, et „väljapääsu pole“. Kui talle räägitaks variantidest, kuidas saa b lahendada antud olukord siis ta kohe ütleb „EI“. Tema suust lendavad välja fraasid: „Sa ei saa aru“, „ma olen seda proovinud, see ei aita“ ja sellised fraasid ka Sind ennast hakkavad tõmbama alla. Tihti selline inimene palub andeks selle eest, et koormab teist inimest oma probleemidega. Olles omaette inimene mõistab, et ta midagi e tee oma eluga selleks, et see oleks parem ja need muutused vajavad liiga palju jõudu. Kui selline inimene suhtleb Sinuga ta saab Sinult energiat ja kinnitust oma sõnadele, et kõik ongi halb. Seejärel ta jätkab oma elu sama stsenaariumiga ja Sinult saadud energiaga. Tihti inimene üritab võtta endalt vastutuse enda elu eest.

Inimene võib manipuleerida positsiooniga „ma olen halb“. Ta ei mängi pidevalt ohvrit kuid lubab enda kohta teistel inimestel nii arvata. Tihti väljendab ta seda fraasides: „ma olen halb mida te minust tahate“. Olles suhetes selline inimene tihti kasutab fraase: „Minuga midagi välja ei tule, ma olen rikutud“, „ miks sa minu peale solvud ma ju rääkisin, et olen halb ja pean olema üksinda“, „ma olen ebanormaalne“.  Tavaliselt me hakkame sellist inimest ümber veenma: „sa ei oska ennast hinnata“, „sa pole halb inimene“, „ma mõistan sind, sinu endine partner ei osanud sind hinnata“. Selline inimene tihti positsioneerib ennast kui ebaõnneliku armastuse, olukordade ja vanemate halba suhtumise ohvrina, kuid pidevalt jääb kordama „ma oled halb“. Läbi selle ta saab kinnituse oma unikaalsusele ja võtab maha endast vastutuse suhete eest. Tema ju on rääkinud, et on halb, ta on sellest hoiatanud ja ise oled süüdi, et temaga oled ennast sidunud. Peamine mitte mängida sellises suhtes päästja rolli, sest Sina muutud sellise inimese ohvriks ja sellise manipuleerimise käigus sa kaotad enda enesekindlust ja energiat. Kui sa oled valmis lõpetama mängima seda rolli siis vasta endale küsimustele: Mille on mulle selline inimene kõrval vajalik? Mida ma saan suhtlemisest temaga? Kas ma olen valimis kulutama enda elu ja aega tema probleemide lahendamiseks? Peamine ole aus iseendaga ja tunnista, et soovid olla päästja rollis, nii sa saad ka sellest vabaneda. Mõista, et sa ei kanna vastutust teise inimese eest, ainult siis kui see on Sinu alla 18 a. laps. Igal inimesel on olemas enda elu ülesanded ja Sinul puudub õigus lahendada need teiste eest, ka siis kui Sulle tundub, et Sina tead paremini. Parem keskendu enda elule, vajadustele ja soovidele.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia