Mis peitub solvangu taga?

Solvang on meie psühhikale sama kui lõhkeainete kokteil lahingus. Solvangusse on segatud viha, soov süüdistada, solvaja jõuetus, haletsus ja tunne, et teda on reedetud! Mõni saab endas põleva lõkke kiiresti kustutatud, aga mõni kannab tuld endas aastaid ja viskab solvangulõkkesse puid juurde. Mõni solvub harva, aga mõni elab sellega pidevalt koos. Mis on solvangu taga ja miks inimesed solvuvad?

1. Avatud manipulatsioon. Inimene on harjunud nagu väike lapski, läbi süütunde saama alati seda, mida ta tahab. Kuidas teistes süütunnet tekitada? Loomulikult solvumisega, nutmisega ja solvajaga suhtlemisest keeldumisega. Lapsena see meetod ju vanemate puhul toimis. Milleks nüüd teisiti käituda!
2. Varjatud manipulatsioon. Inimene ei oska andestada. Ta ei teadvusta oma käitumist. Mida kauem ta ei andesta, seda suuremaks kasvab teise inimese süütunne. Lähedane inimene, abikaasa, laps või sõber on valmis tegema kõik, et ta saaks andeks.
3. Ebaadekvaatne enesehinnang. Sellisel inimesel on teiste suhtes kõrged nõudmised ja ennast alavääristatakse. Kõik „peavad“ talle midagi, aga tema mitte. Ta on veendunud, et tal on alati õigus ja kõik peab olema nii nagu tema arvab ja mitte teisiti.
4. Soov veeretada vastutus teiste õlgadele. Inimene ei taha oma elu, sammude ja tegude eest vastutada. Sellisel inimesel on alati keegi teine süüdi – vanemad, sõbrad, ülemused, riigikord. Ta solvub teiste peale ega näe endas probleemi. Nii vabaneb ta oma elus toimuva eest vastutuse võtmisest.
5. Põhjendamatud ootused. Inimene loob oma peas tema arvates õige stsenaariumi. Tal on ettekujutus, kuidas teised peaksid tema suhtes käituma ja ta ootab kujutelma toimumist reaalsuses. Kuid tegelikult, seda ei juhtu, sest igal inimesel on oma kino ja stsenaarium. Eeldaja on solvunud ja pettunud.

Kuidas solvangust vabaneda?
Teadvusta, et oled solvunud ja leia põhjus miks Sa tegelikult solvunud oled. Tuleb mõista miks ja mille pärast Sina solvud. Tuleb enda vastu aus olla ja vaadata, mis tegelikult Sinu solvumise taga peitub. Põhjused oled ise endale loonud. Kui leiad solvumise tagamaad, siis tööta endaga ja vabane probleemist. Praegu on palju informatsiooni, kuidas iseendaga ja oma solvangutega tegeleda. Kui Sa ei saa üksi hakkama, siis pöördu spetsialisti poole. Enesega töötamise tulemusena solvang kaob ja rohkem Sind, Sinu suhteid ja elu ei hävita.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar