Sinu kodu on Sinu hinge sümbol

Meie kodud võivad meie kohta palju rääkida – näidata meie suhtumist iseendasse ja maailma.

Näiteks hoolitsemata kodu võib rääkida tema omaniku depressioonist või sellest, et inimene on ennast unustanud, või et teda huvitab tema vaimne külg rohkem kui füüsiline. Magamistuppa kuhjatud asjad ütlevad, et inimesel on ebamäärased suhted, sisemine kaos, ta ei saa otsuseid vastu võtta või ei mõista tunnetes toimuvat. Tühi ning ebamugav magamistuba võib rääkida üksindusest, seksuaalprobleemidest ja lahkarvamustest partneriga. Elutuba väljendab seda, mida me tahame teistele näidata, presenteerida. Suur tuba on kodu ilusam koht ja sisustuse järgi on võimalik mõista, mis on omanikule tähtis, kuidas teised temasse suhtuvad ja kelle silmis ta tahab edukas olla. Köök on loominguliste muudatuste koht. Koht, kus saab ennast täita. Tuli on elu, unistuste ja geniaalsuse sümbol. Lastetuba näitab, mida me oma lastele loome. Ühtlasi räägib ka meie enda lapsepõlvest ja sellest, mida tunneb meie sisemine laps.

Ka siis, kui inimesel on vaid üks tuba, on see tema miniatuurne kodu. Voodi sümboliseerib magamistuba, laud suhteid või loomingut ja nurk laste mänguasjadega räägib lapsepõlvest.

Vanad ebavajalikud asjad näitavad minevikku suhtumist, mälestusi ja raskust nendega hüvastijätmisel. Kappi peidetud asjad on kas „aare“ või „luukered“. Kui mõni Su riietus on „aare“, siis võta rõivad kapist välja ja kanna. Ära hoia neid mõneks eriliseks puhuks. Luukered on ka näiteks vanad kirjad, fotod ja paberid. Kui need on Sulle kallid, siis võta nad välja, kui ei, siis viska minema.

Iga tuba ja ruum võib rääkida Su eluvaldkondadest ja isiklikust elust. Kui me sisemiselt muutume, siis muutub ka meie kodu. Ainult kodu muutes, ei pruugi meie sisemine seisund muutuda. Vanade asjade äraviskamisega vabastame ennast vanadest mälestustest, suhetest ja teeme uuele elule ruumi. Aknaid avades ja päikesevalgust tuppa lastes, oleme avatud uutele kontaktidele, näeme maailma reaalselt ja selgelt. Kui süütame küünla, siis süütame sisemise tule. Kaunistades magamistuba, valmistume uuteks suheteks. Kui paneme oma pildi elutuppa, siis näitame teistele, et oleme enese üle uhked. Kui paneme meie jaoks kallid asjad nähtavale, siis sukeldume meeldivatesse mälestustesse. Kallite inimeste kingitused meenutavad meile, kui armsad nad meile on ja kui palju me neid armastame.

Korista oma kodu teadlikult. Muuda oma kodu mugavaks ja Sa märkad, kuidas Su elu muutub. Kodused asjad ei ole lihtsalt asjad vaid osake Sinust.

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Üks kommentaar

  1. elmo1666
    4 tundi tagasi

    väga ilus artikkel ja meeldetuletus 🙂 aitäh <3

    Vasta

Jäta enda kommentaar