Raskustunne meie sees

Pideva raskuse tunne ei tekki ühe päevaga vaid kogeneb aastaid. See on harjumus pidevalt olla rahutu ja sellega mitte tegeleda. Tekkib krooniline ja hingeline väsimus.

Kõik raskused, mida me endas kanname, kogunevad meie alateadvusesse. Raskusest tulenevad aistingud kerkivad pinnale ja annavad sellega märku, et on tulnud aeg neist vabaneda. Raskustunne näitab, mida on vaja aktsepteerida, millist informatsiooni on vaja läbi töötada. Rahutu inimese mõtted tekitavad toimuva suhted pingelist suhtumist ja langetavad enesekindlust. Selline seisund segab tähtsale informatsioonile keskendumist. Pidev raskustunne ei teki ühe päevaga, vaid koguneb aastatega. See on harjumus pidevalt rahutu olla ja mitte rahutuse põhjustega tegeleda. Rahutu inimese peas on pidevalt liiga palju mõtteid. Need väsitavad ja on kasutud. Liigsed mõtted muudavad läbielamised veelgi süngemaks. Pea on paksult mõtteid täis, puudub vaba ruum. Üks mõte ajab teist taga, vahest mõtted lausa karjuvad. Tuleks sisemist vaikust praktiseerida. See on vajalik rahu ja emotsionaalsel tasandil korra saavutamiseks. Sisemine vaikus näitab, mis segab ja millest oleks vaja vabaneda selleks, et ennast mitte piinata. Õpi lahti laskma.

Esialgu määra, mida Sa lahti lased. Raskus annab Sulle märku. Edasi tuleb vaid otsus vastu võtta. See on justkui kokkulepe iseendaga, mis aitab Sul vajaliku sammu astuda. Tee otsus vabaneda kõigest sellest, mis loob halba. Vabanemisotsus tuleb teadlikust valikust – Sul on õigus lõpetada endas raskuse kandmine ja sellest vabaneda. Ümberhindamine muudab Sinu suhtumist, et milliseid tundeid Sa tundmiseks valid. Õigus valida mida inimene oma läbielamiste suhtes rakendab, teeb ta vabaks. Otsi üles see, mis Sind piirab. Just see piirab ka Sinu vabadust. Mõtle selle üle, mis paneb inimese raamidesse. Piisab sellest, et Sa teadvustaksid mille eest kannad vastutust ja mis on illusioon. Vastuse abstraktne mõistmine ei tee Sulle selgeks mis on tähtis ja mis mitte. Selle määrab inimene ise.

Selleks et efektiivne olla, on vaja seda, mis on praegusel hetkel sulle oluline ja tähtis. Ära sea neid samale tasemele asjadega, mis hetkel ei ole prioriteetsed. Vastasel juhul tekitad läbielamiste vahelise konflikti (ei jõua, et tee, kõike korraga ei saa, kätest ei jätku). Hirm mittevastavuse eest tekitab sõltuvuse sellest, kes Sa ei ole.

Ümberhindamine aitab piire laiendada. Võtab ära vastutuse ja hirmude omavahelise konflikti. Kontroll kasutab eneseusalduse puudumist. Tuleb hetk, kui saadud kogemus ja selle teadvustamine vajavad ümberhindamist ning lahti laskmist. Mis mind enam ei toeta, selle lasen lahti!

Teiste inimeste arvamustest ja vaatenurkadest sõltumine väljendub rahututes üleelamistest. See kaob, kui Sinu emotsioonid enam provokatsioonidele ei reageeri. Keskendud sellele, kuidas Sa iseennast iseendaga olles tunned. Milleks kõik keeruliseks teha? Ma aktsepteerin ennast tingimusteta, luban endale olla selline nagu ma olen. Olen loomulik ja elav selle asemel, et ennast teiste inimeste ootustele vastavaks sobitada.

Tuleb kergus. Lahti laskmine ja eneseaktsepteerimine hakkavad toimima. Ümberhindamine annab uut selgust: kõik on lihtne ja kerge. Puudub vajadust ennast koormata, et pidevalt pinges olla, ennast tegutsema sundida või võltsi tähtsust tunda. Ole oma sisemises maailmas kindel. Kõikide väliste probleemide lahendamiseks leiad jõudu ja edukaid võimalusi.

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia