Kuidas probleemide genereerimist lõpetada

Peatu korraks ja mõtle, mis Su elus Sulle praegu ei meeldi. Mida Sul on võimalik muuta, et saaksid elada oma unistuste elu. Kedagi või midagi kritiseerides hävitame teiste poolt loodu, isegi juhul, kui Sinu vaatenurk toimuvale on ainuõige. Täpselt samamoodi on ka Sinuga, kui Sa ennast ja oma elu fakte kritiseerid – hävitad enda poolt loodu.

Oled loonud kõik sellisena, nagu see praegu on ja sellisena, nagu see Sulle vajalik oli. Iga inimene on täpselt seal, kus ta oma teel olema peab. Parem, kui Sa ei kuluta oma energiat kontrollimiseks. Ära ürita kontrollida seda, mis Sulle ei kuulu – seda ei ole võimalik teha. Kui lubad endale ja ka teistele iseenda protsessis olemist, siis on võimalik koheselt vabaneda ning lahti lasta mõttest, et keegi kuskil või midagi on valesti. Aktsepteeri ja Sa ei kuluta sellele rohkem oma energiat. Aktsepteerimine ja lubamine suunab Su jõu ning vastutuse sinna, kus see vajalik on ehk endasse. Inimene vastutab oma elu ja tegude eest ise.

Mis siis saab, kui vabaned kontrollimisest ja annad ka teistele võimaluse vaba olla? Kas mõni võib Su piire lammutama hakata? Ainult siis, kui anname teisele vabaduse sõnades, mitte mõtetes. Vabanemist ei toimu, kui oled jätkuvalt ärritunud, solvunud ja rahulolematu ehk midagi on Su sees, millest Sa ei ole veel vabanenud. Selleks võib olla päästja- või ohvriroll. Soov omaenda silmis hea olla ja oodata, et keegi Su kannatusi austaks ning tunnistaks. Teine inimene vaid peegeldab ja kinnitab Sulle, mida Sa enda sees kannad. Kui oled pidevalt ohvrirollis ja kannatad, siis kannatusi tuleb aina juurde. Parem mõista, miks see Sulle kasulik on? Inimene ei tee kunagi midagi, mis talle kasulik ei ole. Kui ta ennast oma kannatustega hävitab, siis järelikult on kannatamine talle vajalik. Teised peegeldavad talle tema sisemist seisundit.

Solvajad saavad Sulle veelgi rohkem haiget teha. Haigetsaamine kestab nii kaua, kui solvangud Su elus tähendust omavad. Siiralt, ausalt ja täielikult teiste kontrollimisest vabanedes, tunnetad vabadust ja kergust. Kiiresti kaovad ka peegeldused, sest rohkem ei ole midagi peegeldada. Kui Sinus on selgus ja teadvustamine, siis Sind ei ole enam rohkem võimalik solvata, Sinus ei teki võitlust. Tuleb rahu ja aktsepteerimine. Lihtsam on vajalikku käitumist otsustada. Kergesti vabaned inimestest, kes soovivad midagi Sinu arvelt saada. Lõppeb süütunne või kahetsus.

Kui keegi Su piire ületab, siis järelikult on Sinus soov kõike kontrollida: teisi inimesi, situatsioone ja tervet maailma. Alateadlikult tahad, et kõik oleks hästi. Kui lubad kõigel olla ja eksisteerida, siis kaob ka Su piiride rikkumine. Sinu ellu ei teki ebameeldivaid olukordi ega tule ebameeldivaid inimesi.

Milleks aktsepteerimine vajalik on? Kas võitlus parema elu poole, pole mitte elusiht?

Tuleb endale teadvustada, et kõik on selline nagu on ja iga minut me loome endale midagi uut. Soov teisi muuta viib minevikku ja asetab suletud ringi. Eilne on läinud. Õpi olema kooskõlas sellega, mis on olemas siin ja praegu. Aktsepteeri olevikku sellisena nagu see on loodud. Kui Sinu käest midagi nõutakse, siis osutad vastupanu. Kui Sina reaalsuselt nõuad: ma pole hea ja pean kiiresti muutuma, siis ka reaalsus osutab vastupanu. Luba endal ja reaalsusel olla ning siis saad kooskõla, tasakaalu ja harmoonia. Kui tuleb hetk mil Sulle tundub, et kõik on halb, siis ütle: „Ma luban kõigel olla selline, nagu see on!“

Ütle siiralt ja hingest. Tunneta energia juurdevoolu. Sellega on Sul materjali, et luua endale helge ja õnnelik tulevik.

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar