Kas tasub ootustest vabaneda ja lubada sündmustel ise areneda?

On hetki, kui oleme masenduses ja tunneme, et maailmas puudub õiglus. Miks me oleme õnnetud ja miks ei ole mõnikord nii nagu tahaks?

Sageli on meie kannatuste põhjusteks täitumata ootused. Meil on kindel teadmine kuidas peaks tulevikus olema, mis peaks juhtuma ja mida teine inimene peaks tegema. Mida rohkem Sa mõtled kuidas kõik peab olema –nii ja mitte teisti – seda rohkem Sa ootustesse klammerdud. Ootused on lõks, mille me ise endale üles seame ja vabatahtlikult sinna sisse astume. Loome endale ise pettumusi ja rahulolematust. Kas tasub ootustest vabaneda ja lubada sündmustel ise areneda? Ootused tekivad siis, kui inimene ei ela olevikus, vaid on oma mõtetega pidevalt tulevikus.

Veel ei ole midagi juhtunud, unistused ei ole täitunud aga juba on ette mõeldud täpne plaan kuidas kõik peaks toimuma. Oma plaani klammerdutakse ning see muutub staatiliseks ja jääb püsivaks. Kui inimene jookseb tulevikku ning ootab teistelt kindlat käitumist, siis ta muutub oma ootustest sõltuvaks. Tema jaoks on tulevikusündmusele ainult üks võimalik lahendus ja see on tema enda välja mõeldud. Inimene elab iseenda loodud illusioonis ega näe teisi võimalusi. Kui midagi läheb teisiti, siis tekib pettumus ja rahulolematus. Ootus loob illusiooni, kuhu inimene ennast ise vabatahtlikult surub.

Ootused mürgitavad hetkes olemise rõõmu ja kerguse, piiravad sündmuste arenguks erinevad võimalused. Ootuste tõttu võib mõni sündmus muutuda ebameeldivaks ning tekitada kauakestvat rahulolematust. Vaja on lõpetada ootustes elamine. Tuleb positiivsetele hetkedele keskenduda ning tänulik olla.

Inimesed loovad oma ootused mitte ainult sündmustele, vaid kujutavad ette kuidas peaks teine inimene käituma ning milliseid otsuseid vastu võtma. Eeldatakse kindlat käitumist ning kui seda ei juhtu, siis solvutakse. Samas jäetakse oma soovid ja palved välja ütlemata. Kuidas saab teine inimene aru saada mida temalt oodatakse?

Naised solvuvad oma meeste peale, kui nad ei too lilli ja kingitusi, ei aita ega ole tähelepanelikud. Samas ei anna naine mitte ühtegi vihjet selle kohta, mida ta ootab, selleks et mees saaks teha seda, mida temalt oodatakse. See kõik toob endaga kaasa elus pettumise ja suurenenud rahulolematuse. Kaob usk, et midagi võiks muutuda.

Kas on võimalik ootustest vabaneda? Igal inimesel on võimalik valida millise hoiaku ta olevikuhetkes võtab. Valiku tegemises aitab teadvustatus.

Kas Sul on ootused? Kas Sinu täitumata ootused on toonud Sulle pettumusi nii, et Sa ei ootagi enam midagi?

Kui Sa ei saa olukorda mõjutada, siis ära sea teiste inimeste valikutele ootusi. Võta kõik olukordade lahendused vastu ja Sa ei ole pettunud.

Õpi elama siin ja praegu. See on hea võimalus ootustest vabaneda. Kui märkad, et Sul on taas ootused tekkinud, siis järelikult elad tulevikus. Õpi selliseid mõtteid tähele panema. Ära eelda, et keegi vastavalt Sinu ootustele käituks. Keegi ei ole kohustatud Sind mõistma ja keegi ei pea olema selline nagu Sina ootad. Kõik kokkulepped ja lubadused võivad muutuda – see on elu. Keegi ei saa tulevikku garanteerida, asjaolud võivad kiiresti muutuda ning asju tuleb võtta nii nagu nad on. Kui Sa ootusi ei loo, siis Sinu isiklikud suhted paranevad. Võimalik, et tekivad uued suhted, mille aluseks on valikuvabadus.

Selleks, et mitte langeda valede ootuste lõksu, ole iseendaga aus ja vaata asju reaalselt. Ära lange reklaami ega hinnangute ohvriks. Kui Sa tahad midagi osta, siis uuri ise kaupa, sest võid hiljem teiste arvamuste tõttu pettuda. Kui Sa tahad reisida, investeerida, midagi osta, siis esialgu kogu infot. Ära luba endal pettuda ega ennast petta.

Kui Sa tahad, et Sinu unistused koos kõikide Sinu ootustega täituksid, siis ära ainult unista, vaid mõtle kõik detailid läbi ja liigu edasi. Sellisel juhul ei ole need enam ootused vaid prioriteedid. Sinu ootused on mõistuse vili. Mõistus ei saa enamat välja mõelda, kui on näinud. Ära piira ennast ainult nende variantidega mida mõistus on loonud. Õpi oma Kõrgemat Mina usaldama. Kui muretsed tuleviku sündmuste pärast, siis peatu ja ütle endale: „Ma usun, et kõik juhtub minu hüvanguks. Ma loovutan kõik Kõrgemate Jõudude jätte. Usun, et nad loovad mulle ideaalsed tingimused.“

Pole ootusi – pole kannatusi. Kui Sa midagi ei oota, siis vabastad oma elu kannatusi tekitavatest põhjustest. Täna elu ja ela käesolevas hetkes. Kiirga armastust, valgust, harmooniat ja keeldu piiranguid tekitavatest ootustest. Sa saavutad palju enam, kui oskasid tahta.

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia