Kuidas oletused Sinu elu rikuvad?

Osad inimesed pidevalt mõtlevad millestki ja elavad oma elu enda peas. Neil on palju mõtteid, neile meeldib kõike analüüsida, oletada, situatsioone ja teisi inimesi arutada. Lisaks „suurtele mõtlejatele“ on veel hulk inimesi, kes kardavad teadmatust ja oma pideva muretsemisega ei luba endal rahulikult elada. Oletus on võrdne eksimusega. Oletamine on tegelikkuses mitteeksisteerivate asjade ja olukordade väljamõtlemine. Miks on oluline oletuste tegemine lõpetada?

Oletuste loomine on soov olukordi või teiste inimeste otsuseid tõlgendada nii, et oletajal endal oleks mugav. Kui me oletame, siis püüame loogiliselt mõista, miks üks inimene käitus nii ja mitte teisiti. Asi on selles, et igaühel on oma maailmavaade ja ta näeb ümbritsevat läbi oma eluprisma. Samas olukorras võib üks inimene negatiivselt reageerida, samas kui teine, ei pruugi sellele tähelepanugi pöörata. Siinjuures pole oluline, et inimestel on sarnased vaatenurgad ja printsiibid, igaühel on oma arvamus. Inimesed edastavad informatsiooni ja lisavad juurde midagi endast. Lõpuks, kui informatsioon kohale jõuab, ei ole sellel enam algset mõtet.

 

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar