Nimeta lugu nr. 1

Lause “armasta oma ligimest nagu iseennast” – hakkab toimima mitte ainult moraalses mõttes ja ka otseses mõttes – praegu materialiseerub inimese sisemise maailma sisu, ehk see mida inimene kannab endas. See, kellel puudub sisemine headus, ei saa olla hea  teiste inimeste suhtes.

Inimene ei saa headust “laenata” ei saa lubada headust sõnade ega tegude kaudu. Võime armastada ja olla kaastundlik teiste vastu sünnib hinges, mida ei koorma hirmud. Nende tunnete avamine toimub täielikus usalduses enda suhtes ja elu aktsepteerimises, mitte sellest põgenemises. Rahus sünnib väärikus. Mis lainel hing kõlab, sama energiat ta kiirgab, see muutub nii ilmseks ja läbipaistvaks, et pole võimalust kedagi petta. Inimesed tihti ajavad segi välise ja sisemise, mis loob illusiooni või pettumuse.

Kuid nüüd, kui kõikides eluvaldkondades toimuvad muutused me avastame, et öeldud või tehtud vahel ei saa olla vastuolu nende tunnetega, mis räägivad otseselt inimesest endast. Suhtlemine on mitmetasandiline kontakt, kus siirus on selgelt tunda, sama kui vale.

Vastandite võitlus on viinud selleni, et headus praktiliselt ei eksisteeri ilma kurjata. Kuid erinevalt kurjast on headus täisväärtuslik, ei vaja ta kurjuse varje ega võrdlust halvaga. Kurjus vajab headust, sest soovib koheneda kõigega mida luuakse armastuse energiates. Kui on olemas looming kuhu on panustatud hoolitsus ja ilusad tulemused tekkivad armastusest, tahab kurjus seda võtta, kasutades selleks domineerimist, manipuleerimist ja petmise jõudu.

See kes oskab näha kurja väldib sellega ühinemist ega õigusta, lubab igaühel valida oma poole, mis on talle sobivam. Kurjuse domineerimine variseb kokku, ükski hirmutamine rohkem ei saa sundida hea südamega inimesi oma tahtmise vastu püüdlema selleks, et ellu jääda.

Nüüd me mõistame ja tõde on selline: Maal on rohkem häid inimesi, kes on võimelised armastama ja on tüdinenud naabritega võitlemisest. Need, kes mingil põhjusel ei saa ise armastuse lainel olla, saavad abi. „Arenenud inimese” avatud teadvus saab tulevikus olla normiks ja sellest tekkib heaolu. Väärtused ja elutingimused muutuvad tasakaalukamaks, kui isiklik või kollektiivne panus on võrdne tulemusega.

Tulemus ise räägib sinust – kes sa oled ja tuleneb sellest, mis kuulub sulle loomisõiguse alusel, mitte aga teiste inimeste hävingust ja kannatustest. Kõik muutub läbipaistvaks – selline on arenenud teadvuse uus tase, see on uus seisund, milles me kõik muutume. Homo sapiensist saab vaimselt arenenud inimene.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar