Kuidas käituda negatiivsete inimestega?

Oma eludes me kohtume erinevate inimestega, mõned kohtuised jätavad sügava jälje ja vahest ka ebameeldiva kogemuse. Kuidas olla negatiivse inimese läheduses, et mitte saada haiget? Isiklikud piirid on Sinu ideaalne kaitsja, mis kaitsevad Sind negatiivsete inimeste eest. Nende käitumise muutmine  pole Sinu võimus, kuid Sa suudad kontrollida olukordi, kui sellised inimesed  on lugupidamatud Sinu suhtes. Anna nendele mõista, et Sa ei salli oma piiride rikkumist ning oled valmis oma piire kaitsma. Näiteks: Sinul on negatiivne sugulane, kes helistab hilisõhtuti ja valab Sulle kaela kogu oma negatiivi ja mured, pärast lisaks heidab ette, et oled teda ignoreerinud. Parem on teda hoiatada, et Sa pole õhtuti peale kella 19.00 kättesaadav ja see on Sinu reegel.

Mõnikord Sinul pole valikut, näiteks kui töötad mürgise kolleegiga ja pead temaga suhtlema. Kui hakkad reageerima kõigile tema teemadele ja negatiivsusele siis see Sind ei aita, vaid kurnab emotsionaalselt, tõmbab alla, sa kaotad energiat. Lülita sisse neutraalsus ja ära pööra temale oma tähelepanu. Parem mitte minna endast välja ega reageerida ja ära püüa selgitada miks kolleeg Sind ärritab ja häirib. Õppi iseendaga hakkama saama, mõtle rahulikult mida see inimene Sulle peegeldab ja ära proovi negatiivset inimest muutma. Sa ei pea kedagi päästma, ega tema elu probleeme lahendama.

Andesta negatiivset inimest ta on kinni jäänud oma seisundis ja karistab iseennast. Sinu pidev solvumine Sind kahjustab. Kõige mõistlikum lähenemine on ebameeldiva inimese tegude andestamine, tema käitumise mustrid  näitavad tema sisemist olemust, lihtsalt mõtle selle üle kui raske temal on elada ja rõõmusta, et Sina suudad teha positiivsed valikud.Elu kunagi pole ideaalne ja lihtsalt võimatu on olla pidevalt positiivne. Meil kõigil aeg-ajalt elus juhtuvad keerulised perioodid. Kuid mõned inimesed jäävad olukorda lõputult dramatiseerima ja rikkuvad meeleolu mitte ainult endale, vaid ka teistele. Kui annad  vingujatele järele, võtavad nad Sinult energiat ja kasutavad lisaks emotsionaalselt. Kui keegi kurdab oma probleemi üle proovi küsida: „Kuidas saab seda probleemi lahendada?” Võimalik, et Sa ei kuule ühtegi mõistlikku vastust. Kui  Sa ootad negatiivselt isikutelt heakskiitu ja tunnustust, siis parem mitte oodata. Sa ei kuule ühtegi konstruktiivset ettepanekut ega kommentaari, kuna nad ei mõista kuidas olla positiivne. Suurepärane viis kaitsta ennast nende negatiivsuse eest on armastada, hinnata ja olla endale tänulik, usalda ennast ja tõsta oma energeetilist vibratsiooni.

Hea toitumine, hea puhkus ja pidev füüsiline aktiivsus muudavad Sind tasakaalukaks, rahulikuks ja enesekindlaks. Olles sellises seisundis  kohe õpid mürgiste inimeste mustreid nägema ja Sinu positiivne energia lükkab nad eemale. Peamiselt nad jahivad inimesi, kes on psühholoogiliselt või emotsionaalselt haavatavad.

 Isegi kui nad tunduvad toredad, pole mõistlik neile inimestele mingit isiklikku informatsiooni anda. Võimalik, et nad kasutavad seda hiljem Sinu vastu. Selle tulemusel riskid sellega, et sattud ebameeldivamasse olukorda. Negatiivsetele  inimestele meeldib levitada kuulujutte ja draamat mängida. Hoia oma suu kinni nende juuresolekul, et mitte anda põhjust tekitada Sinu kohta uued kuulujutud.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar