Naine – saavutaja või naselikkuse trauma ohver

Elame maailmas, kus naised on edukad ettevõtjad ja saavutavad palju. Kas edukas olemine ja palju saavutamine teeb naise õnnelikuks? Mis võib naises tekitada soovi pidevalt midagi saavutada? Mille poolest erineb looduse poolt naisele antud loovus saavutamisest?

Saavutusvajadus viitab sellele, et naise kehas on suur pinge, tal on suur kontrollivajadus ja palju hirme, ta on tulemustele orienteeritud ja elus läbilöömise režiim on pidevalt sisse lülitatud, ta kannab endas kõikide eest vastutust, kuid mitte enda eest, ignoreerib sageli isiklikke vajadusi, tema elu keerleb tema peas ja ta surub oma emotsioonid alla. Naine ei usalda vastassugu ega Jumalat, puudub sisemine rahu ja kerge olemine, toimub pidev jooksmine ja illusoorsete soovite saavutamine, ta ei naudi elu ja ei võta aega puhkamiseks.

 

Miks naine sellise tee valib? Sest tema sees on meeste maailmaga seotud traumad ja valu. Palju pettumusi ja pretensioone, mis on kogunenud suhtest oma isaga ja teiste meestega, kellega naine ei tundud ennast turvaliselt ja stabiilselt. Seetõttu on naisel hirmus meest usaldada ja talle toetuda ning naine otsustab ja valib kõik iseseisvalt saavutada. Vahest tahab naine ka kogu maailma meestele tõestada, et kui ta on edukas ning iseseisev, siis ei saa talle haiget teha. Kas naisel on eneserealiseerimiseks võimalik ka alternatiivvariant?

Loomulikult! Luua lähtudes iseendaga ja oma südamega kontaktis olemisest ning sisemisest rahust. Olla iseendaga rahul, olla täiedetud ja alles siis, luua. Ennast tuleb väärtustada, osata maailmalt ja meestelt abi küsida. Ennast ja oma keha tuleb esikohale asetada ja alles seejärel tulevad mees, suhe, pere ja lapsed. Kolmandale kohale asetada oma loovus ja realiseerimine. Ettevõtlusega tegeleda rõõmutundega, et see meeldib. Sõnad „peab“ ja „olen sunnitud“ tuleb unustada, sest nendes sõnades ei ole armastuse energiat. Strateegia „võta ennast kätte ja hakka liikuma!“ ei toimi. Esialgu on vaja oma keha pingest ja hirmudest vabastada ning vähendada kontrollivajadust. Tuleb õppida elu igal hetkel nautima, piirata oma vastutusrongi, iseendale keskenduda ning lubada teistele iseseisev olemist. Pööra oma emotsioonidele tähelepanu ja luba neil väljuda.

Ürita oma usaldust meeste maailma suhtes taastada, leia sisemine rahu ning usk, et kõik, mis toimub, toob vaid head. Leia enda jaoks aega, et olla see, kes Sa tegelikult oled. Puhka praegu, mitte tulevikus. Usalda ennast ja ümbritsevat maailma.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar