Kas saab edukalt mitut asja korraga teha?

Paljud arvavad, et nad on võimelised korraga mitme asjaga hakkama saama. Oleme pidevalt erinevate töödega hõivatud ja ei suuda tegemistes lõpuni jõuda. Mitmed ettevõtmised jäävad lõpetamata. Universumi seadus kinnitab, et tuleb teha ühte asja korraga. Kui lähed vett jooma, siis mine ja joo. Mõnikord teel veeklaasini, teeme lisaks veel mõned ettejäävad asjad ära. Alles hiljem meenub, et tegelikult tahtsime ju vett juua.

Töötaja, kes oskab korraga mitut tööülesannet täita, on tööandjale väärtuslik. Kuid see ei kesta igavesti. Kui üks inimene teeb ära kolme töö, siis ta hoiab tööandja raha kokku. See on vale, sest kokkuhoid on vaid hetkeline. Töötulemused ei ole positiivsed. Töötaja on pinges ja ületöötanud.

Kui inimene üritab pidevalt mitut asja korraga teha, siis tegelikult saab see inimese arengus, karjääris, isiklikus elus ja edukuses pidurdavaks teguriks. Kulutame palju aega erinevate väikeste otsuste tegemiseks ja õige valik jääb tegemata. Mõistame küll, mis on meile tähtis ja mis mitte, kuid meile vaid tundub, et saame mitut asja korraga teha. Ajus toimub pidevalt vahelduv ümberlülitamine ühelt tegevuselt teisele. Jätkuv ringiorienteerumine koormab aju. Meie keha nõuab rohkem energiat, raskem on keskenduda, tasapisi kuhjub väsimus, ärritus suureneb, emotsioonide tajumine on raskendatud ja sellest saab alguse depressioon. Kuidas hakkama saada, kui tõesti on vaja palju teha ja kõigega peab valmis saama?

Tähtis on osata oma tegemisi jaotada. Vaja on paika panna, mida teha päeva alguses, keskel ja lõpus. Teisisõnu, ümberlülitumine ühelt tegevuselt teisele toimub siis, kui eelnev ülesanne on täidetud või tegevus lõpetatud. Raskemad ülesanded on parem teha hommikuti, sest siis me päeva jooksul ei mõtle nende asjade tegemisele. Oleks hea, kui lubad endale tegevuste vahel mõne minuti puhkust. Hästi aitab, kui tööülesannete tegemiseks koostada ajagraafik. Muuda ajasse suhtumist. Kui pidevalt räägid, et aega ei jätku, siis Sul puudubki aeg. Mõtle, võib-olla saad osadest tänastest toimetustest loobuda, et jooksmist ja rapsimist vältida. Arenda keskendumisvõimet ja tulemusena oled edukam.

 

 

 

Alexis Varnum profiilipilt

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia