Kuidas juhtida muutuseid?

 

Muutused, mis meiega pidevalt toimuvad, tekkivad nagu iseenesest ja sellises situatsioonis on inimene nagu juhitav programm ja passiivne osaleja toimuvates muutustes. Neid inimesi, kes hakkavad teadvustama eluprotsesse, ei rahulda enam selline positsioon, vaid nad otsivad võimalust õppida teadlikult juhtima muutusi ning looma oma reaalsust.

Mis tähendab osata juhtida muutusi?

Oskus juhtida muutusi on tähtis oskus, mis mõjutab inimese saavutusi, tervist, suhteid, arengut ja elu.

Paljud inimesed arvavad, et juhtimist õpetatakse ainult ärikoolides ja see kogemus on vajalik just tulevastele ülemustele, liidritele ja spetsialistidele, kuid adekvaatselt reageerida keskkonna muutustele ja mitte kiirustada järelduste tegemisega on väärtuslik omadus mitte ainult töös ja tegevuses, vaid ka inimese edukuses ja arengus. Läbi selle saavutab inimene elutarkuse ja meisterlikkuse.

Mis tähendab adekvaatselt reageerida sündmustele?

See tähendab olla informeeritud ja omada laia arsenali praktilistest meetoditest selleks, et Sa saaksid saavutada vajalikud  tulemused. Tuleb lähtuda sellest, mis on Sulle optimaalne ja efektiivne antud hetkel, sest ka need kriteeriumid võivad muutuda koos Sinu maailmavaatlusega.

Oskusest olla muutlik ja paindlik ning muutuda koos toimuvate muutustega sõltub Sinu tulevik, Sinu tuju, suhtumine tänasesse päeva, enesehinnang ja Sinu rahulolu.

Mida me saame juhtida muutuste protsessis?

Kui me teeme valikuid, siis mõjutame oma tegudega keskkonda. Selles protsessis on tähtis mõista, millised võivad olla tagajärjed ja vastutus ning millised põhjused on situatsiooni põhjustanud ja milliseid ressursse me omame.

Tihti pürgime me oma või teiste inimeste eesmärkide poole ja ei märkagi, et on olemas ka muud uued lahendused, mis saaksid meid aidata saavutada soovitu ning kui me saaksime muuta oma suhtumist, siis suudaksime ka muuta iseennast.

Õpi õppima, õppi olema muutlik ja siis see oskus toob Sulle muudatused erinevates valdkondades: perekonnasuhetes, tervises, rahas ja vaimses arengus.  Alusta oma eesmärkidest ja oma konkreetsest tegevusest nende saavutamiseks, kõike saab muuta.

Raskem on muuta oma mõtteid, mis põhjustavad  tegevust, suhtumist ja samme, siia kuuluvad ka emotsioonid, kuid kui Sa tahad neid muuta, siis tuleb rohkem jälgida ja mõista iseennast ning võtta vastu.

Kõige rohkem punnib muutustele vastu meie keha. Kuid ka siin saad Sa ennast juhtida ja taastada oma keha paindlikkust ja head füüsilist vormi.

Muutuste esimesel etapil õpime tavaliselt mõistma, mis meid ümbritseb. Selle ümbritseva reegleid, seadusi ja korda ning sobitama iseennast, et mitte ujuda vastuvoolu. Me õpime tegema koostööd välismaailmaga. Kui me saame sellega hakkama, siis me otsime kergemad ja lühemad teed ning otsime ka teisi võimalusi, kuidas mõjutada oma liikumist eluteel.

Siin tuleb esiplaanile oskus juhtida muutusi ehk see pole lihtsalt reaktsioon sündmustele, vaid me loome eeltingimusi, et kõik oleks nii nagu me tahame, mis vastaks meie ootustele ja plaanidele.

Oskus juhtida sisemisi muutusi soodustab meie arengut ja kasvu.

Sinus on olemas võimalused, mis aitavad Sul muuta oma ettekujutuse endast, elust ja maailmast, kui muudad ennast – muudad ka maailma.

Sellel etapil on tähtsad küsimused:

Mis on minu elu algallikas?

Mis mind juhib?

Kes ma olen?

Ja muud taolised küsimused… vastus peitub selles, kuidas Sa võtad vastu maailma ja iseenda.

 

Kõike saab muuta, kui Sa seda tõesti tahad, sest just nüüd Uutes Energiates viibides on Sinu käes võimsad instrumendid selleks, et saaksid muuta oma elu ja luua uut reaalsust just sellisena, nagu Sa ise tahad.

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Üks kommentaar

  1. Anne Jõepera
    3 tundi tagasi

    Aitäh,arukas ja tõene käsitlus

    Kaunist suve jätku ja rõõmsat meelt

    Vasta

Jäta enda kommentaar