Miks meid ärritavad teised inimesed?

Kas Sa oled 100 % rahul sellega, kuidas Sa välja näed? Kas Sulle meeldib oma keha, silmad, nägu, nina, kõrvad ja puusad? Mis Sulle meeldib ümbritsevates inimestes ja mis Sind ärritab nende juures?  Kui inimene ei meeldi iseendale, siis peitub tihti põhjus puberteedieas. Kui me ei meeldi iseendile, siis ehitame sellega endi sees kõrge müüri, näiteks „see ei meeldi mulle, ma ei märka seda, see ei ole mina“. Me üritame pidevalt eemaldada ja eraldada selle, mis meile ei meeldi ja see peitub meie mitteteadlikus osas, kuid see ei kao kuskile ja sellest tekivad kompleksid. Need on barjäärid, mida me loome iseendale. On olemas ka see, mis Sulle meeldib teistes inimestes ja need omadused on ka Sinus olemas, kuid taaskord oled Sa selle erinevatel põhjustel unustanud.
Sinu ülesanne on seda taas märgata ja mõista.

On olemas ka see osa, mis ärritab Sind teistes inimestes ning mis on ka Sinu osa. Kui Sind miski ärritab, siis vaata korraks tagasi, tõenäoliselt leiad mitu näidet oma elust, kus oled käitunud täpselt samamoodi, nagu see inimene ja lisaks oled ennast selle eest ka süüdistanud.
Samas näitavad sellised hetked Sinu enda suhtumist iseendasse ja kui keegi Sind torgib, siis  võibolla torgid ja piitsutad hoopis ise ennast, mõtle selle üle järele.

Meid ümbritsevad inimesed on nagu peeglid, eriti need inimesed kes meid ärritavad, sest nad näitavad meile meie „punaseid nuppe“. Kõige rohkem peegeldavad meid ennast meile meie lähedased inimesed. Näiteks Sinu laps on vahest agressiivne ja Sa ei mõista kuidas nii „positiivsel“ emmel võib olla selline laps. Samas näitab laps Sulle pidevalt Su enda emotsioone, mida oled endas alla surunud, valetad iseendale ja kannad maske ning ei luba endal olla see, kes Sa tegelikult oled. Selleks, et Sa oleksid õnnelik, tuleb tagastada Sinu killukesed. Need killukesed on see, mida Sa üritad endast eemaldada ja eraldada. Sinu kehastumine Maal on selliste killukeste kokku korjamine ja ühendamine.
Kui teise inimese käitumine tekitab Sinus tugevaid emotsioone, siis see tähendab, et Sinus on olemas sama omadus, kuid Sa ei märka seda.

Tuleb mõista, et inimesed on kasvanud erinevates tingimustes ning nende elu on arenenud vastavalt nende oma elu stsenaariumile, peremudelitele ja kodusele kasvatusele. Väga tihti seisab nende käitumise taga hirm.
Seda tuleb võtta vastu kui fakti ja lähtuda otsuste tegemisel nendest faktidest ning mitte proovida muuta inimest või teda ümber kasvatada. Kui mõne inimese käitumine tekitab Sinus meelehärmi: „Kuidas ta võib nii käituda!” – siis see on signaal Sinu allasurutud osalt ning sellise reaktsiooni põhjused on saanud alguse lapsepõlvest. Me oleme keeldunud iseendast lapsepõlves, kui meie vanemad õpetasid, et hea tüdruk või poiss on sõnakuulelik ehk keegi teine teadis alati kuidas on parem, esialgu olid need meie vanemad, siis meie õpetajad ning hiljem elukaaslased. Meil puudus  luba väljendada oma individuaalsust. Meie vanemad allusid  elu reeglitele sootsiumis ja kasvatasid meid järgima samu reegleid ja see ongi tekitanud selle, et me oleme keeldunud iseendast, sest oleme olnud teiste jaoks ebamugavad.
Kui Sind ärritab keegi, siis mõtle kõigepealt sellele, mida see teine inimene Sulle peegeldab ja kuidas Sa suhtud iseendasse.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

5 kommentaari

 1. Margit
  7 tundi tagasi

  Olen minagi nõus, meid on surutud alati mingitesse raamidesse, mis meie iseloomua ei pruugi sobida. Hea on olla mina ise ja elu on palju lihtsam! 😉 Tänan!

  Vasta
 2. Sirje Udu
  4 tundi tagasi

  Ka mina sain vastuse. TÄNAN!

  Vasta
 3. Tiit Grünthal.
  6 tundi tagasi

  Tänan! Just nii see ongi. Ka mina kogesin seda oma lapsepõlves.

  Vasta
 4. Milvi Veskimäe
  6 tundi tagasi

  Hästi tugev sõnum ! Tänan !
  Tõesti saab kõik alguse lapsepõlvest . Siiski on muutumine võimalik , kui me ise seda väga tahame ja järjekindlad oleme !

  Vasta
 5. Yllekas
  7 tundi tagasi

  Jutt jumala õige ehk otse “kümnesse” Kõik saab alguse lapsepõlvest…❤❤❤

  Vasta

Jäta enda kommentaar