Suguvõsa karma – vaade minevikku või suund tulevikku?

Võimalik, et olen selles artiklis liiga otsekohene, kuid see on minu isiklik arvamus. Sina ise valid, kas nõustuda või mitte. Uued energiad on mitmed esoteerilised praktikad ja tehnikad muutnud „vanadeks mustriteks“, kuigi need on jätkuvalt moodsad tendentsid.

Paljudel on suguvõsas probleeme ja keerulisi situatsioone ning peres on tehtud erinevaid samme, otsuseid ja valikuid. Selleks, et mõista suguvõsas toimunut ja leida vastuoksa läinud asjade alguspunkti, üritatakse läbi erinevate rännakute või tehnikate minevikku minna. Kõigepealt, ma küsin Su käest: mida toob Su ellu teadmine, et vanavanaema tappis vanavanaisa? Keegi karma spetsialist ütleb Sulle, et see on Sinu elu õppetund, sest oled oma suguvõsa viimane esindaja. Tuleb välja, et sündisid viletsasse suguvõssa. Seesama spetsialist annab Sulle nimekirja asjadest, mida peaksid tegema: oska mehi usaldada, ole hea abikaasa, pead rohkem laste eest hoolitsema…

Ma ei soovi karmaspetsialiste halvustada. Nad teevad oma tööd ja kui see on nõutud, siis järelikult ka vajalik. Tahaksin pöörata tähelepanu sellele, milliste raskustega puutuvad kokku need, kes arvavad, et nende probleemid saavad alguse suguvõsa juurtest. Esivanemaid ja karmat on kerge süüdistada, sest siis pead oma elu eest ise vastutama.

Probleem seisneb selles, et inimene on oma minevikule keskendunud, mitte olevikus toimuvale. Tihti klammerdutakse teadmisesse, et elu ongi raske, sest suguvõsas tehti vigu ja oma elu parandamiseks tuleb tegeleda ammu surnud inimeste asjadega.

Suguvõsa süsteem on selleks, et inimene saaks tugev olla, sünnitada suguvõsa jätkamiseks järglasi ning anda maailmale uusi inimesi. Selle mõistmise asemel, hakkab inimene terve suguvõsa karma pärast muretsema ja pidevalt minevikku vaatama. Inimene on ühe jalaga minevikus ja teisega tulevikus. Tema olevik on kohutav. Inimene koormab ennast minevikuteadmistega. Minevik võib osutuda raskes ja inimene ei pruugi suuta kõike teavet kanda. Lisaks tekib mõtlemine, et kui mina oma suguvõsa karmaülesandeid ei mõista, siis minu lapsed kannavad seda edasi. Sina oled oma elu Looja. Ka Su lapsed loovad oma elu ise, mitte suguvõsa karma ega Sinu saatus. Küsi endalt: milleks on vaja kulutada aega kauges minevikus kaevamisele?

Mõte, et oled kangelane ja saad terve suguvõsa või perekonna päästa, suurendab Sinus auahnust. See on ohtlik.

Perekond on süsteem ja vastutab oma „tehtud töö eest“. Kui keegi pereliikmetest võtab endale vastutuse kellegi teise „töö“ eest, siis sellega kõigutab peresisesest tasakaalu. Lisaks rikutakse teiste piire – ma teen seda Sinu eest. Mis omakorda tekitab keerulisi olukordi, mitte ainult perekonnas, vaid ka elus. Ja just see kandub lastele edasi, sest nad astuvad samale rehale.

Elus on kõige efektiivsem ja kergesti teadvustatav ning kõikides situatsioonides töötav motivaator: mina ise loon oma elu ja mul on võimalik kõike muuta.

Suguvõsa on struktuur, mis loob jätkusuutlikkuse. Kõikide suguvõsaliikmete ülesanne on ellu jääda ja sünnitada tugevaid järglasi ehk tuleb õppida elult võtma seda, mis teeb tugevaks, viljakaks ja tagab kõik vajaliku suguvõsa eksisteerimiseks. Kõik ülejäänu on elu osa.

Kui Sul on võimalus seda artiklit lugeda, siis järelikult on Sinu suguvõsa selle ülesandega hakkama saanud. Seega, ära süüdista oma suguvõsa ega ära kuluta aega vigade otsimiseks. Suguvõsa on Sulle juba kõik andnud. Parem õnnitle ennast, sest Su suguvõsa on tugev ja andis Sulle elu. Tugeva suguvõsa esindajana on Sul õigus endale ise valida, mis annab Sulle jõudu elus püsimiseks, arenguks ja edasiliikumiseks. Sul on õigus kõigest, mis Sinu tervise, jõu ja ilu hävitab, keelduda.

Kui Su suguvõsa ei ole Sulle andnud oskusi, kuidas tänapäeval elada, siis otsi mujalt. Erinevaid võimalusi on palju. Ära tuhni suguvõsa karmas. Sinu suguvõsa ajalugu on kujunenud läbi esivanemate kogemuse. Jäta oma suguvõsa: isa, ema, vanaema, vanaise, tädi, onu ning erinevad liinid ja kanalid rahule. Ole oma pere suhtes vähem kriitiline. Mis on olnud, see on ammu läinud.

Iga uus päev on nagu valge leht. Oma homset lood siin ja praegu. Parem avasta ennast. Ela selles, mis on Sulle praegu meeldiv ja kerge.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

4 kommentaari

 1. Toomas
  6 tundi tagasi

  Suguvõsas toiminud mustreid ja tegusid tuleb mõista,kui vaja andestada ja olla tänulik selle eest. Hingedena tuleme siia kogema ja valinud oleme need ise. Mustrid jäävad korduma,kui vaatleme neid kui negatiivset viga minevikust,tehtud oma esivanema poolt.Meie ülesanne on aga mõista,andestada ja anda koht neile sündmustele oma elus,kasutades seda hüppelauaks looma siin ja praegu.Meil pole lubatud olla kohtumõistja esivanemate tegude üle,kuid saame kasutada suguvõsa väe allikat loomaks siin ja praegu midagi palju Imelisemat. See on Meie ülesanne ja vastutus nende ees,kes on Meie järgi tulevad hinged

  Vasta
 2. Paul
  9 tundi tagasi

  Teadmised oma suguvõsast on minu arvates üliolulised. Ei tohiks aga infot seejuures käsitleda karmana, vaid hoopis sugulaste tehtud vigadest õppida. Käitumismustrid kipuvad põlvkondade kaupa korduma, seetõttu ongi oluline teatud asju juba ette näha ja seeläbi neid ka vältida.

  Vasta
 3. Helgi Rohtlaan
  7 tundi tagasi

  Olen mures oma minevikuga selles suhtes, et olin mittetahtlik laps ja olen kannatanud siiamaani selle all, ei ole õnnelikud minu laste pered. Kõik peksud, karistused sain teiste õdede ja venndade eest mina. Meid on 5 õde vennda. Nüüd kui ema on surnud , isa elab, olen mina see kellele ta esimesena helistab, kes teda aitab.

  Vasta
  1. Alexis Varnum Autor
   7 tundi tagasi

   Kallis inimene, kui Sa saaksid vabaneda oma minevikust kas Sa oleksid olla õnnelik?

   Vasta

Jäta enda kommentaar