Kuidas kadeduse energiat transformeerida?

Oleme harjunud, et ühiskond on alati „heade inimeste“ poolt ja „kadedetseja“ mõistetakse süüdi. Tegelikult, inimesed, kes kadetsevad, kannatavad ja vajavad abi ning tähelepanu. Nad elavad pideva mõttega, et nende elus on midagi puudu, et teistel on midagi paremini – nii on raske elada.

Need mõtted on painavad ja võtavad eluenergiat ega luba inimesel õnnelik olla. Tunne, et Sul on midagi puudu ja Sulle ei jätku, tekitab sisemist valu, tigedust ning solvanguid. Kui Sa kadestad ja soovid sellest vabaneda, siis mõista, mis toimub kadetseja peas. Ürita ennast ja teisi mõista.

Kuidas aru saada, et oled kadetseja? Kui Sa vaatad teist inimest ja Sinus tekivad negatiivsed emotsioonid, siis küsi endalt: kas ma kadetsen? Inimeses on kaks edasiviivat jõudu: soov (kiindumus, tung, iha) ja hirm (jälkustunne). Negatiivsed emotsioonid on maskid Soovi või Hirmu näol. Kadeduse põhjuseks on realiseerimata soov. Kui tunned kadedust, siis põhjuseks on vaid üks – soov. Võta paber ja kirjuta: „Ma kadestan oma kolleegi/ülemust/naabrit/sõbrannat selle pärast, et…“ ja edasi kirjuta, mida Sa kadetsed. Kas põhjuseks on mõni tema omadus, elustiil, talent, suhe? Seejärel kirjuta oma tõeline soov ehk mis tekitab kadedust.

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar