Erinevad seisundid

Vaimse arengu teel meie seisundid muutuvad. Oleme rohkem rõõmsamad ja positiivsemad, me mõistame ja näeme, oleme tasakaalus ja üritame teadvustatult tegutseda. Kas me saame pidevalt vaid positiivsed, rõõmsad ning õnnelikud olla? Ei, me ei saa alati rõõmsad, õnnelikud ja energiat täis olla – me oleme inimesed ja vaimne areng ei vabasta meid erinevate emotsioonide tundmisest. Me ei saa pidevalt edukad olla ja seilata alati elu laineharjadel. Päeva jooksul meie seisundid muutuvad, aga kas me oskame neid aktsepteerida või mõtleme, et vaimselt arenenud inimene ei saa endale halba tuju lubada?

Kas meile on tähtis olla edukas või iseendaga aus? Meie südames piirangud puuduvad ja sinna mahub kõik: rõõm, õnn, kurbus, masendus, armastus, inimesed ja maailm. On päevi, mil meid valdab masendus, mõnikord ilma erilise põhjusta, silmad on märjad ja pisarad voolavad. Tähtis on, et lubaksid endal olla mahasurutud. Meie sees on meile looduse poolt antud kogu tunnetespekter. Teistega suhtlemisel näitame vaid oma paremat külge. Kuid kõik meie tunded elavad sügaval meie sees. Oleme nii loodud. Vahest tunneme masendust, meeleolu muutumist, enesehinnang on null, oleme ennast kaotanud ja küsimused jäävad vastusteta. Ka see on meile vajalik ja sealt sünnib kaastunne.

Mida rohkem Sa oskad oma sisemist valu näha, seda rohkem mõistad teiste inimeste valu. Kui tunned ennast masendunult ja mahajäetuna, siis luba neil tunnetel olla ning oma elus eksisteerida. Ära piira masendavaid tundeid, see on tee iseendani. Selle asemel, et oma tuju parandada ja tähelepanu negatiivselt positiivsele ümber lülitada, luba olla sellel, mis Sulle Sinus ei meeldi. Negatiivsed tunded, mida Sa proovid aktsepteerimise asemel parandada, on Sinu osa. Pidev liikumine teeb meid haigeks. Soov 24/7 positiivne ja energiline olla teeb Sind haigeks. Sa ei luba endale pimedust ja ei soovi tumedaid kohti vaadata. Me üritame keelduda ja negatiivse ning madala energiaga võidelda. Tegelikult on Su tumedas pooles varjatud teadvustatus, ilu, looming ja valgus. Kui suudad seda olles oma tumedas pooles märgata, siis oled valgustatud inimene.

Meie jõud peitub meie ebaõnnestumistes. Lõpetades parandamise, võitlemise, teiste äratamise püüdlused ning olles siin ja praegu, mõistame, et kahtlused, hirmud, püüdlused, kurbus ja häbitunne ei ole vead. Enese aktsepteerimisega valgustad iseennast. Sinu haavad on vaid teeks iseendani. Kiirete otsuste ja valikute maailmas on vaja julgust, et olla olla silmitsi ebamugavusega, igavusega ja ebakindlusega, osata kõiki oma seisundeid näha ja täielikult tunda. Oma haavades, tragöödiates ja draamades leiame ammu otsitu – oma tõelise mina.

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar