Enesepetmine suhtes

Iga naine tahaks oma elus leida suurt armastust, leida oma teine pool. Tihti naised pettuvad ja selle põhjuseks pole mehed. Paljud naised ei mõista oma elu ilma kooseluta. Tihti soovitud ja reaalsus ei ühti. Hiljem ootused ja loodud illusioonid lahustuvad: „Kuidas nii! Meie vahel oli suur armastus, kuhu see on kadunud“?. Enesepetmine on ohtlik ja võib kesta terve elu. Me vabaneme illusioonidest, kuid kohe paneme ette uued roosad prillid. Olles suhtes sageli õigustame ennast: „Ma olen teda armastanud, aga ta petab mind!“ Sellega asetad ennast ohvri seisundisse. Küsi endalt: „Kui ta on Sinu arvates halb inimene, miks oled temaga kooselu alustanud ?“ Kui ta varem on onud Sinu silmades armastav ja hoolitsev, miks olles Sinuga ta on muutunud ?

Ajaga formeeruvad enesepetmise šabloonid: „Ta joob ja petab. Kuid ma ikka armastan teda ja tunnen, et ta armastab mind“. Tekkib arusaam: „Minu armastus suudab teda muuta!“ Kuid muutus ei toimu.  Mees pole garderoob, ega maniküür, ega mööbel korteris, mida saab muuta. Naine oma armastusega saab muuta oma mehe elu juhul, kui muutub ise.  Kuid tihti naine üritab muuta meest, sest ta ei vasta tema ideaalile ja ettekujutustele, see pole armastus. See on soov muuta teist jõuga „mina nii tahan“ mitte  „ma soovin talle head“. Võitlemine saab vastu võitlemist. Kui muutmist tuleb alustada endast. Pole mõtet karjuda: „Kui palju ma olen teinud ja sina oled tänamatu!“. Ürita mõista inimene ei saa olla vastavuses Sinu ootustega. Kui Sa armastad õppi aktsepteerima.

„Meie kohtumine on saatuslik!“. Aga miks? Sa tahad, et nii oleks ja kõiges näed Universumi märke, arvad, et tema on Sinu kaksikleek „Esialgu kinkis lilli ja kandis mind kätel, kuid tasapisi kõik on kadunud“. Paariks kuuks tekkis kirg, mis pärast kiirelt lõppes“. Tähtis on mõista ennast ja õppida kuulama, mitte klammerduma mõttesse, et ta on Sinu kaksikleek. Kas tema teab, et oled tema saatus, kas ta tunneb sama, et  on Sulle Universumiga määratud ? Oled Sa temaga sellest rääkinud? Enda ootustega teed haiget vaid endale.

Vahest kooselu on mõlemale kasulik, mugav, stabiilne. Puudub armastus aga elatakse koos, kuid aastate jooksul inimesed kaugenevad. Kui puudus leek, armastuse lõkke ei hakka põlema. Tuleb olla aus iseendaga. Võimalik, et sellised suhted kestavad kaua, kuid milleks esitada pretensioone oma partnerile Sa ju tead, millist elu oled valinud.

„Ta armastab mind! Aastad jooksevad, äkki keegi teine ei ilmu“. Kui alustada suhteid sellise mõttega vastu ära midagi oota. Sinu partner tunnetab Sinu seisundit ja muudab oma suhtumist, sest Sina kasutad teda enda huvides.

„Ta on minu karma“ kannan oma risti, armastan ja kannatan. Kuid kannatamine ja armastus on erinevad asjad. Armastusest keegi ei kannata. Armastus kingib vaid õnne ja rõõmu. Kui sa kannatad, sa ei armasta.

Meie elus on palju enesepetmist ja me ei soovi seda endale tunnistada. Kuidas Sa elad oma elu, see on Sinu valik. Sa võid jääda vaatama läbi roosade prillide, kannatama, süüdistama, kuid mitte tunda ehtsat armastust. Sul on olemas võimalus muuta ennast, oma suhtumist partnerisse , vabaneda illusioonidest, alustada uut elu või õppida armastama kõrval olevat inimest.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar