Eksimused teel uude reaalsusesse 2. osa

Selleks, et saada, peab ka andma. Me anname tähelepanu, hoolitsust, hellust ja tegeleme heategevusega. Vastu saame rõõmu, naudinguid ning eluhüvesid. Kui heategevus ei tule südamest, siis see on kannustatud egoistlikest motiividest. Ainult teadvustatus aitab meil egoismist hoiduda.

Kasuahnuse ilmestamiseks on üks lugu

„Oli kord rikas kaupmees, kes kohtus targaga ja ütles:

„Ehitasin vaestele haigla, annetasin raha uue kiriku ehitamiseks, andsid kodututele varjupaiga. Iga päev jagan näljastele süüa. Millised hüved ja kingitused ma Jumalalt vastu saan?“

Tark kuulas hoolega ja vastas: „Palveta, et sa ei satuks põrgusse.“

Kaupmees küsis hämmeldunult: „Mille eest!“

Tark vastas rahulikult: „Kasuahnuse ja harimatuse eest.““

Me oskame hästi oma egoistlikku käitumist ülluse, headuse ning suuremeelsuse maskiga peita. Elades egoistlikult ning lähtudes heategevuses sellest, et kui ma olen hea, siis ka andestatakse mulle mu patud ja ma saan midagi vastu. Teen head ja seeläbi olen vaimne inimene, väärides austust ja armastust. Eksib see, kes niiviisi arvab. Andmine ja saamine on ühine protsess.

Meie planeet loodi Paradiisiks. Oled Sa mõelnud, kuidas meie maailmast on saanud materiaalsetel väärtustel põhinevate vastandite süsteem? Vastandamine on materiaalse maailma väljamõeldis. Oleme loonud vastandid: elu-surm, headus-kurjus, valgus-pimedus jms. Oleme andnud vastanditele tähendused: hea-halb, õige-vale, meeldib-ei meeldi. Mida kardinaalsemad on vastandused, seda kaugemal oleme tõest. Meie järeldused ei peegelda tegelikku reaalsust, vaid vaatenurka. Me ei saa lähtuda vastanditest nagu üks ja teine. Mõlemad poole väärtused on võrdsed ja tekivad teineteisest, moodustades duaalsuse.

Kujuta ette, mis juhtuks nende inimestega kelles on vaid kurjus ja harimatus. Kui nende hinges puuduks headuse leek. Leek, mis muutub tuleks ja suudab kuristikust välja tõsta ning päästa inimesi. Kas saab eksisteerida valgust, kui puudub pimedus?

Duaalsuse mõlemad pooled on ühtsuse lahutamatud osad. Mõlema poole omaduste koos eksisteerimise tulemusena tekib täiuslikkus. Luues suhted duaalsuse printsiibil, olgu selleks siis pere, kollektiiv või riik, säilib vastastikune huvi ja tasakaal. Ainult tingimusteta armastusel puudub duaalsus. Tingimusteta armastus ei jaota, ei vali ega oota midagi vastu. Temas on olemas ainult parimad omadused ja suured tunded. Tingimusteta armastus on Jumal ise. Kui meil elus läheb hästi ja mõtleme, et see ongi see mida me oleme otsinud, siis selline käsitlus on väär. Meie Vaim näitab meile, et valitud tee on õige ning kannustab edasi liikuma. Meilt oodatakse ärkamist ja enda tõelise mina leidmist, mis tooks rahu ning rõõmu.

Vabanedes illusioonist milline ma pean olema ja kuidas peaksin end väljendama, muutub inimene spontaanseks ja mitmekesiseks. Selline väljendusviis tuleb inimese Vaimult. Teised võivad sellises väljendusviisis näha, et talle on kõik lubatud. Olla teistes erinev, tähendab olla iga hetk teadvustatud. Sisemine hääl, mida nimetatakse südametunnistuseks ei luba meil olla teistega vastuolus. Läbi duaalsuse äratab Vaim meis potentsiaalsuse ning omadused, mis aitavad meil mitmekesised olla.

Kui me ei väldi probleeme, ei võta ohvri rolli ja vabaneme eksiarvamusest, et omame rasket karmat, hoopis uurime ning püüame mõista olukorda, sellisel juhul tuleb teadmine, milleks selline situatsioon on tekkinud, kuidas saada jõudu, et aktiveerida vajalikud oskused, et olukord lahendada. Enne lõpliku otsuse tegemist, vaata oma sisemusse ning palu Vaimul valikud kinnitada. Vaim aitab alati neid, kes tema poole pöörduvad.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar