Ohvriroll, eneseohverdamine, egoism ja julgus olla Sina ise.

Paljud meist on astunud inimeste abistamise teele. Sellel teel peale vaimset arengut meid tihti ootavad mentaalsed lõksud kuhu me ise ennast asetame:  eksimused, illusioonid, kõrksus, elu vääruste muutus. Samas tihti me vabatahtlikult valime ohvrirolli ja mitmed pettumused, vastaststik solvumine, eneseväärtuse puudus, hirmud tekivad siis, kui me ei mõista õigesti, mis on egoism, mis on eneseohverdamine, mis on hoolitsus.

Inimeste ajaloo käigus sõna egoism on saanud teise sisu ja tähenduse. Egoist on inimene kes soovib, et teised teeksid nii, nagu tema tahab. Kuid meid tihti süüdistatakse egoismis siis, kui me käitume nii nagu meile endale on kasulik ja see mitte kuidagi ei mõjuta ega puuduta teisi. Egoistiks nimetatakse last, kes ei taha süüa vanaema valmistatud suppi, või kui noor neiu valib kohtumise sõpradega selle asemel, et mängida head tüdrukut ja olla koos vanema põlvkonnaga  või noormees, kes käitub vastu oma vanemate tahtmist. Erinevates päeva situatsioonides me ise valime seda, mis meile sobib ja mis ei puuduta teisi, ehk mis selga panna, mida süüa, kuhu minna, kellega suhelda, kuid just see kõik võibki saada sildi-egoist. Kuid tegelikult see on normaalne situatsioon, kui Sa hoolitsed enda eest ja kui inimese tegevus kedagi ei kahjusta, kas on see egoism?

Täispikkuses näevad seda artiklit püsikliendi-paketi tellinud kasutajad

 

 

 

 

 

 

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar