Aktsepteerides ennast aktsepteerid teisi

Me kõik oleme vahel talumatud, olles sallimatud oma lähedaste ja meid ümbritsevate inimeste  suhtes. Meid võib ärritada nii kellegi hääletoon, käitumine kui ka harjumused. Vahel me ei mõista, mis meid konkreetselt häirib teise inimese juures, aga ikkagi tunneme, et see inimene meile ei meeldi.

Endas sallimatuse märkide leidmine on normaalne, pole vaja tunda häbitunnet ja peita seda tunnet enda sees. Kuid see, mida sa enda sees kannad ja tunned, peegeldub väljapoole. Tähtis on vastu võtta oma negatiivsed emotsioonid, et kiiresti ennast harmoniseerida.

Millest alustada teiste inimeste aktsepteerimist? Alusta kõigepealt endast. Peamine põhjus, miks inimesed üksteist ei mõista peitub meie erinevuses. Lahkhelid tekivad mitte sellest, kellel on õigus ja kellel mitte, vaid sellest, et iga inimene omab oma tõde. Me lihtsalt ei suuda mõista teise inimese mõtteid ja nende tulemusel tehtud sammude põhjuseid, kuid see pole halb, vaid tingitud meie erinevusest.

Kõikide emotsionaalsete, mentaalsete ja psühholoogiliste omaduste taga on meie süda, milles põleb armastuse leegike. Me oleme Looja osakesed, kellele on antud erinevad elud oma stsenaariumitega. Sul on võimalik keskenduda teisele inimesele, näha tema paremaid ja tugevamaid külgi, mis aitab sulatada endas vastumeelsust tema suhtes. Me ei taha endale tunnistada, et teine inimene ei sarnane sinuga ja näeb asju teisiti ning sageli me ei oska seda teisele andestada. Põhjuseid on vaid üks ja selleks on oskamatus aktsepteerida enda tundeid ja tunnetusi, enda destruktiivseid omadusi ja ebameeldivad samme. Kõik mis sulle ei meeldi väljaspool, ei meeldi tegelikult sulle sinu enese sees. Me ei suuda endale andestada, et me ei saa elada, tunda ja tegutseda nii, nagu tegelikult tahaksime.

Olles rahuldamatud tunneme kergendust, kui saame negatiivse emotsiooni teise inimese peale välja valada. Meid ärritavad inimesed väljendavad meie sees olevat viha ning kui me kedagi süüdistame, siis eelkõige süüdistame iseennast. Kõigi väliste konfliktide tervendamine algab hetkest, kui sa aktsepteerid ennast siin ja pragu sellisena nagu oled ning alles seejärel saame aktsepteerida teistes inimestes „head“ ja „halba“.

Kui me hoolitseme enda hinge eest ja võtame vastu tema jõudu, siis oleme võimelised nägema, millal me mängime mingeid rolle. Nii mitmedki hävitavad seisundid tekivad erinevate rollide mängimisest. Meid võivad ärritada teise inimese omadused, mida sa endas ei tunnista, kuigi need on sinus olemas. Ning need on sinus olemas, sest oled kunagi mänginud sama rolli. Kõik me oleme olnud nii pimeduse kui ka valguse poolel. Sarnasused on teineteisele ligitõmbavad ning just sellepärast see teine inimene eksisteeribki sinu elus. Sa võid seda endale mitte tunnistada, kuid see on olemas ja asub sinu tumedal poolel. Niikaua kui sa seda endale ei tunnista ega aktsepteeri, midagi ei muutu.

Tähtis on vaid armastus ja sisemine soojus, mis asuvad väljaspool rollimänge. Selline soojus saab alguse armastusest enda vastu, sest siis oled sa võimeline andma armastust lähedasele inimesele ka siis, kui ta on sulle ebameeldiv. See ei tähenda, et sa pead tegema sellele inimesele ainult head. Piisab ka sellest, et oskad mõelda sellest inimesest sisemise soojusega, mitte ärritust esile kutsudes. Kui me lõpetame teise inimese süüdistamise, siis väljume tingimuste ohvri rollist ja hakkame tegutsema nii, nagu ise valinud oleme.

Oskus lubada teistel inimestel olla erinevad on sinu Hinge küpsuse peegel. See aitab avastada endas omadusi, mis on meile ebameeldivad ja saame suurendada kõiki häid omadusi, mida endas omame. Meis tekkib oskus andestada endale ja andestada teistele. Ainult meie endi suhtumise muutus iseendasse saab muuta suhtumist teistesse inimestesse. Selline on elu seadus. Suuna rohkem tähelepanu endasse, tervendades ennast ja sellega tehes oma elu paremaks ning märkad, et sinu kõrvale tekivad toredad ja sind armastavad inimesed.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia

Jäta enda kommentaar