Kui on tulnud aeg suhet lõpetada

Sageli meil on keeruline lõpetada suhted lähedase inimesega, kuid kui sa mõistad ennast, lased lahti,  jätkad edasi liikumist, saad targemaks, tugevamaks ja õnnelikumaks, Sinu selja taha jääb kogemus. Sa võid mulle vastu öelda, et kerge on soovitada, kui reaalselt oma elu muuta, sest on ühised lapsed, kodu, laenud, vara, raha. Kuid aseta kaalule, oma elu ja materiaalsed hüved ja mõtle, mis on tähtsam, kas Sind rahuldavad need materiaalsed asjad, mis Sind ümbritsevad? Kui vastus on „jah“ siis jätkad edasi nii nagu on. Kuidas mõista, et on tulnud aeg lõpetada suhted ja elada edasi?

Kui kõrval olev inimene tahab, et Sa oleksid keegi teine, mitte see, kes Sa tegelikult oled. Ära muuda ennast teise inimese nimel, sellega Sa ei saa teenida armastust just vastupidi kaotad lugupidamist enda suhtes. Palju targem on kedagi kaotada kuid olles see, kes Sa tegelikult oled, mitte jääda pidevalt maski alla ja olla keegi teine. Parem on kokku korjata oma murdunud südame killukesed, kui oma hävitatud isiksuse osad. Lihtsam on täita tühi koht, mis kunagi kuulus teisele inimesele, kui täita tühi koht, kus olid sina ise.

Kui Sinu kõrval olev inimene räägib ühte aga teeb teist. Me kõik vajame enda kõrval inimest, kes meid innustab, toetab, aitab lootusega vaadata tuleviku. Kui elukaaslane-partner Sind ei toeta ega innusta, kui tema sõnad pole kinnitatud tegudega-võib olla on tulnud aeg lõpetada see suhe. Vähem kuula mida lubavad või räägivad teised inimesed, parem vaata milliste konkreetsete sammudega nad oma sõnad kinnitavad. Ja kui öeldud ei maksa midagi ja Sa teed kõike ise, väsid ja kaotad energiat, mõtle, kas sa vajad oma ellu inimest kelle sõnad on tühjad, parem jätka üksinda, sul on juba olemas vastav kogemus.

Kedagi pole võimalik  jõuga hoida enda kõrval kui ta tahab lahkuda, Sa ei saa vägisi panna ennast armastama. Tõeline armastus on vabadus. Elu ei lõppe sellega, kui suhtes lõpeb armastus-see alati jätab oma jäljed ja kogemuse. Kui Sa klammerdud suhtesse ainult selle pärast, et ei taha üksi olla ja selle nimel oled valmis kannatama, mõtle selle üle milleks Sa seda teed?Mida Sa tegelikult kardad? Iga inimene võib Sinu ellu tulla sõnadega „Ma armastan Sind“ kui ainult see, kes räägib tõtt, on valmis jääma ja tõestama oma armastust. Vahest kulub palju aega selleks, et leida selline inimene.

Kui Sinu suhted on loodud füüsilisel atraktiivsusel. Ilu on mitte ainul välimus kuid ka see kuidas Sind tajuvad teised inimesed, ehk mis on Sinu sisu, mis on südames, mis teeb Sind kordumatuks. Need inimesed kellele meeldib vaid Sinu välimus, kehaehitus ei jää Sinu kõrvale kauaks, kuid see kes avab Sinu Hinge ilu jääb sinu kõrvale.

Kui lähedane inimene Sind petab. Sa usaldad kõrval olevat inimest ja mõtled, et ta kunagi ei tee haiget, et ta pole selleks võimeline. Kuid kui midagi juhtub ja sa saad teada, et peale Sinu lähedane inimene veel kellegagi suhtleb, tulevad kahtlused ja valu südames, tekkib mõtte. „Kuidas ta võib?“. Suhtes pole ainult keegi üks süüdi, te olete koos loonud oma suhet, seega koos saate parandada, andestada või lahku minna. See on ka võimalus mõista, mis on puudu teie kooselus. Kuid selles situatsioonis on ka positiivset  see annab võimaluse mõista kas  te mõlemad tahate proovida oma suhet parandada, olete võimelised andestama, kas on see suhe vääruslik või te saad võimaluse vabastada enda elud ja liikuda edasi.

Kui kõrval olev inimene ei oska sind hinnata. Kui sa lood suhted inimesega, kes Sind ei austa, Sa nagu rebid enda Hingest tükikese, mis kunagi hiljem ei taastu. Ära klammerdu. Ära jookse tema järgi. Oska ennast väärtustada. Kui keegi tahab jääda Sinu ellu, siis inimene kinnitab seda oma sammudega. Mõtle, võib olla Sa ise lubad oma partneril käituda sinuga ebalugupidavalt, alandada, öelda midagi inetut. Miks Sa pead seda kõike kannatama, mille nimel? Miks Sa tahad olla ohver? Kui ta tahab lahkuda lase lahti, vahest see on lihtsam kui temast kinni hoida. See võib olla valus, kuid kui sa seda teed, siis küsi enda käest: „Miks ma seda pole varem teinud?“.

Kui teie vahel puuduvad hingelised jutud, toetavad sõnad, te omavahel ei räägi. Vahest tüli võib päästa suhet, kuid vaikimine võib hävitada. Rohkem rääkige teine teisega, südamest ja Hingest. Ole aus ise endaga ja teistega. Pretensioonid algavad siis kui on vähe tähelepanu, vahest inimene ei suuda seda anda, kuna ei oska olla tähelepanelik enda suhtes.

Kui sa pead pidevalt ohverdama ennast, oma püüdlused, soovid, vajadused. Kui sa annad inimestele rohkem, kui saad vastu, kiirelt kaob tasakaal. Parem on olla üksinda kui koos inimesega, kes pidevalt nõuab Sinu eneseohverdamist.

Kui sulle ei meeldi kuidas Sa elad: elustiil, töö ja muu. Parem on korra tunda ebaedu selles, mis sulle meeldib, kui olla edukas selles, mis sulle ei meeldi. Ära luba teistel sind tõmmata rajalt maha, sa ei pea keelduma oma soovidest ja unistustest, sest keegi arvab, et nii on sulle parem, ära luba ennast mõjutada teiste inimeste arvamustel. Parem kuula enda süda ja liigu mööda oma eluteed. Vahest tuleb riskida, ära karda ega kahtle, kui teed vea – see on kogemus. Ronida mäe tippu pole kerge, kuid olles üleval sa saad mõista, kui väärtuslik oli iga sinu samm.

Sind ei lase lahti minevik? Varem või hiljem sa unustad valu ja neid, kes on sulle haiget teinud. Saavutada vabadust saab, kui sa lubad elul liikuda ja võtad vastu toimuvad muudatused. Mälestused minevikust, sind ei toeta. Lase lahti oma minevik, ole avatud uutele suhetele ja uuele elule, kõik on sinu enda kätes. Milleks endas hoida minevikus olnud valu ja solvangud, sellega sa piirad ise ennast ja pärast raskem on luua uued suhted.

Alati usalda enda sisemised tunded, kui sa ei suuda endale rohkem valetada, kui sa tunned, et oled valmis edasi liikuma, kui sa mõistad, et oled väärt enamat, kui olles suhtes sa hävitad ennast, siis milleks jätkata. Keegi ei sa õnnelikumaks selles, kui sa kannatad, tülitsed, nutad. Oled endale tänulik ja kiida ennast selle sammu eest, mida oled julgelt teinud oma õnneliku tuleviku poole.

Sinu ees on minu uus koduleht, siit lehelt näed minu loodud videoid ja saad lugeda minu kirjutatud artikleid, kõik sellel lehel on suunatud sinu toetusele ja loodan, et see aitab Sul saada selgust ja mõistmist selles osas, mis praegu toimub meie ümber.

Sotsiaalmeedia